Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUS

Tak jednoduchý a tak nadýchaný. I začátečnice v pečení už nemusí mít strach upéct jednoduché těsto na dort. Někdy to je opravdu dilema, upéct něco na narozeniny někomu, koho máte rádi. Chcete potěšit a upéct něco i vy, tak určitě nepřehlédněte tento recept na základní těsto. Těsto je bez prášku do pečiva, je jednoduché na přípravu a zaručeně se vám podaří. Autor: Karambola

Přidal:, 10.9.2018
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Těsta, Piškotové, Dortový korpus, Dezerty, Moučníky, Koláče, cukroví
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUS

Suroviny

5 ksvejce
5 PLkr. cukr
5 PLhladká mouka
5 PLteplá voda
5 PLolej
2 PLkakao

Postup přípravy

  1. Bílky a žloutky oddělíme. Bílky vyšleháme spolu s cukrem do tuhé lesklé pěny. Jak poznáte, že máte správně ušlehaný sníh? Metličky z mixéru zvednete z bílkové pěny a otočte je vzhůru nohama. Sníh by měl pěkně stát, neměl by padat dolů a vůbec by se neměl ani z metliček oddělit.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Pokud máte tuhý lesklý bílkový sníh, postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a důkladně vyšleháme. Následně snížíme otáčky mixéru na co nejméně a přidáme vodu a olej. Mixér vypneme a už jen ručně metličkou vmícháme prosátou mouku s kakaem.
  3. Připravené těsto naneseme do formy, pěkně uhladíme (formu vyložíme pečícím papírem a boky nemusíte ani mazat máslem, olejem nebo jiným tukem ani vysypávat moukou) a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Troubu jsme vyhřály na 200 stupňů a jako vložíme těsto, teplotu snížíme na 180 st. a pečeme 25-30 minut. Zkouška špejlí - když na ní není nic nalepené, korpus je hotový.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Opatrně nožem odlepíme kraje, odebereme rám formy, těsto otočíme vzhůru nohama, abychom měli povrch rovný a necháme na mřížce vychladnout.