Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUS

Recept Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUS
FOTO OD VÁS
Recept Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUSRecept Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Tak jednoduchý a tak nadýchaný. I začátečnice v pečení už nemusí mít strach upéct jednoduché těsto na dort. Někdy to je opravdu dilema, upéct něco na narozeniny někomu, koho máte rádi. Chcete potěšit a upéct něco i vy, tak určitě nepřehlédněte tento recept na základní těsto. Těsto je bez prášku do pečiva, je jednoduché na přípravu a zaručeně se vám podaří. Autor: Karambola

FOTO OD VÁS
Recept Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUSRecept Vynikající a nejjednodušší korpus na dort - PAN KORPUS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU
Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

5 ksvejce
5 PLkr. cukr
5 PLhladká mouka
5 PLteplá voda
5 PLolej
2 PLkakao

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Bílky a žloutky oddělíme. Bílky vyšleháme spolu s cukrem do tuhé lesklé pěny. Jak poznáte, že máte správně ušlehaný sníh? Metličky z mixéru zvednete z bílkové pěny a otočte je vzhůru nohama. Sníh by měl pěkně stát, neměl by padat dolů a vůbec by se neměl ani z metliček oddělit.
  2. Pokud máte tuhý lesklý bílkový sníh, postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a důkladně vyšleháme. Následně snížíme otáčky mixéru na co nejméně a přidáme vodu a olej. Mixér vypneme a už jen ručně metličkou vmícháme prosátou mouku s kakaem.
  3. Připravené těsto naneseme do formy, pěkně uhladíme (formu vyložíme pečícím papírem a boky nemusíte ani mazat máslem, olejem nebo jiným tukem ani vysypávat moukou) a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Troubu jsme vyhřály na 200 stupňů a jako vložíme těsto, teplotu snížíme na 180 st. a pečeme 25-30 minut. Zkouška špejlí - když na ní není nic nalepené, korpus je hotový.
  4. Opatrně nožem odlepíme kraje, odebereme rám formy, těsto otočíme vzhůru nohama, abychom měli povrch rovný a necháme na mřížce vychladnout.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
18.6.2022, milanB odpovědět00

Všechno je jistě úžasné, ale nevidím velikost formy ...:(!

18.7.2022, NejLucka (administrátor) odpovědět00

klasika 24 cm

18.3.2021, Xnemec odpovědět00

Korpus vůbec nevyskocil je jak sem ho dala , je nízký

23.3.2021, NejLucka (administrátor) odpovědět00

Je třeba šlehat až do husté pěny.

19.9.2020, Agy odpovědět10

Je opravdu výborný. Jen korpus byl celkem nízký. Dělaný dceři k narozeninám. Moc chutnal.

Tento korpus byl jako muj první a u něj zůstanu. Je úžasnej a výborně chutná, těsto je vláčné i tři dny.. s krémem který dělám ze smetany, mascarpone je úžasný... Dělala jsem pro dceru a budu dělat i synovi..

20.8.2020, Karambola (autor) odpovědět00

Díky :)

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit