NejRecept.cz Dezerty Nepečené dezerty Vynikající nepečený meruňkový dort
Vynikající nepečený meruňkový dort
Recept Vynikající nepečený meruňkový dort
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   22.12.2023

Vynikající nepečený meruňkový dort

Nepečené dezerty jsou skvělé, a tento meruňkový dort není výjimkou - je prostě úžasný. Má křupavý sušenkový základ, bohatou vrstvu meruňkové náplně a na vrch přichází jemná jogurtová vrstva. Dort je dokonale dokončený strouhanou čokoládou. Opravdu pochoutka! A navíc, je to meruňkový dort s jogurtem, který se nepřipravuje pečením.

30 min
Čas přípravy
Suroviny

Základ:

130 g
BEBE sušenky
80 g
máslo

Meruňková náplň:

500 g
meruňky
150 g
moučkový cukr
200 ml
voda
2 bal.
vanilkový pudink

Jogurtová náplň:

300 g
bílý jogurt
150 g
moučkový cukr
250 ml
smetana ke šlehání
20 g
želatina
100 ml
voda

Dekorace:

tmavá čokoláda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Sušenky rozdrťte a smíchejte s rozpuštěným máslem. Důkladně promíchejte, aby se ingredience spojily. Tuto směs následně rozprostřete na dno formy o průměru 22 cm, kterou jste předtím vyložili pečicím papírem. Formu umístěte do ledničky a začněte připravovat náplň.
  2. Pro přípravu meruňkové náplně nejprve v hrnci rozpusťte cukr ve vodě na mírném ohni. Poté přidejte na malé kousky nakrájené meruňky a vařte je, dokud se nerozvaří. Jakmile jsou meruňky dostatečně měkké, přisypte pudinkový prášek a vařte směs, až vznikne hustá kaše.
  3. Hotovou meruňkovou směs, ještě teplou, rovnoměrně rozprostřete na připravený sušenkový základ. Poté celý dezert umístěte do ledničky, aby se dobře ochladil.
  4. Pro jogurtovou náplň nejprve smíchejte jogurt s cukrem. V další misce vyšlehejte smetanu ke šlehání, dokud nezískáte tuhou šlehačku. Želatinu rozpusťte ve 100 ml vody a poté ji vmíchejte do jogurtové směsi. Nakonec do jogurtu přidejte vyšlehanou šlehačku a důkladně vše promíchejte.
  5. Rozetřete připravenou jogurtovou náplň na již vychladlou meruňkovou vrstvu a dezert vraťte zpět do chladničky, aby dobře ztuhl. Před podáváním dezert ozdobte strouhanou čokoládou. Přejeme dobrou chuť!
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář