NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Vynikajíci zázvorky
Vynikajíci zázvorky
Recept Vynikajíci zázvorky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Jaja79    ·   18.12.2017

Vynikajíci zázvorky

Každému podle chuti. Moje sestra si zažádala tohle vánoční cukroví, tak jsem si řekla, zkusím ho poprvé. Na mě byly dost tvrdé, ale sestra říkala, že přesně takto mají chutnat. A hlavní je to, že chutnají jí, protože jsem to pekla pro ni a z lásky :) Krásně se během pečení nafoukly a pokud chcete, tak vrch pocukrujte, ale asi ani netřeba. Autor: Jaja79

Suroviny
550 g
hladké mouky
500 g
moučkového cukru
1 sáček
prášek do pečiva
1 sáček
sušeného mletého zázvoru (20 g)
4 ks
vejce
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravíme si všechny suroivny. Mouku prosejeme do misky, přidáme sáček prášku do pečiva a i moučkový cukr prosejeme přes síto. Přidáme zázvor (já přidala sušený, s čerstvým jsem to ještě nezkoušela) a vajíčka. Vypracujeme těsto, které rozválíme na tloušťku asi 4 mm a vykrojíme různé tvary.
  2. Poklademe je na plech, který jsme vyložili papírem a necháme je zaschnout přes noc. Normálně položený plech na pracovní desce v kuchyni necháte bez zakrytí, jen tak volně stát.
  3. Na druhý den každou kousek převrátíme horní stranou dolů a plech vložíme do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 170 stupňů cca 5 minut - tolik trvá, dokud se zázvorky nafouknou. Potom troubu stáhneme na 160 stupňů a dopečeme asi dalších 5 minut, to už si sledujte. Když mají zlatý nádech, vybíráme.
  4. Z této dávky jsem udělala 6 plechů. Sušila jsem je na papíře v kuchyni a pak jsem pekla postupně každý papír, protože mám doma pouze jeden plech.

Zdroj: mamincinyrecepty

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář