NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Perníčky Vyzkoušejte tyto ihned měkké medové perníčky s neodolatelnou vůní skořice.
Vyzkoušejte tyto ihned měkké medové perníčky s neodolatelnou vůní skořice.
Recept Vyzkoušejte tyto ihned měkké medové perníčky s neodolatelnou vůní skořice.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   30.11.2023

Vyzkoušejte tyto ihned měkké medové perníčky s neodolatelnou vůní skořice.

Představujeme vám recept, který promění váš způsob vánočního pečení. Tyto medové perníčky jsou nejen neuvěřitelně měkké ihned po vyjmutí z trouby, ale také jsou plné lahodné chuti skořice. Recept je navíc tak jednoduchý, že se do pečení může pustit každý. Připravte se na vánoční dobroty, které okouzlí všechny vaše blízké a přinesou do vašeho domova neodolatelnou vůni vánočních svátků.

20 min
Čas přípravy
5 min
Čas vaření
Suroviny

Perníčky:

200 g
hladká mouka
80 g
moučkový cukr
1 lžička
prášek do pečiva
1 lžička
skořice nebo perníkové koření (plochá lžička)
1 ks
vejce
1 lžička
kvalitní kakao
2 lžíce
med
50 g
máslo

Poleva:

1 ks
bílek
120 g
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Včera jsem se konečně pustila do přípravy vánočních sladkostí. Vyrobila jsem úžasně měkké medové perníčky, které krásně voněly skořicí. Ještě potřebuji trochu zdokonalit jejich zdobení, ale jejich chuť je naprosto božská a vůně? Ta je jednoduše nepopsatelná.
  2. Do mísy prosijeme mouku, přidáme moučkový cukr, kakao, vejce, prášek do pečiva a trochu skořice.
  3. V menší kastrůlce na mírném plameni necháme rozpustit máslo společně s medem. Po rozpuštění směs nalijeme k připraveným suchým ingrediencím. Směs důkladně promícháme vařečkou, čímž vytvoříme mírně řidší těsto. To pak uložíme na celý den do lednice, kde krásně ztuhne a stane se skvěle zpracovatelným. Těsto je pak při práci neuvěřitelně jemné, měkké a nepraská.
  4. Těsto vyválíme na pracovní desce na tloušťku přibližně 0,5 cm, případně tlustší, pokud máte raději silnější perníčky. Poté pomocí formiček vykrajujeme různé tvary, které pokládáme na plech vyložený pečicím papírem. Při práci s těstem používáme hladkou mouku, aby se těsto nelepilo a díky tomu je zpracování hladké a bezproblémové. Těsto se při práci nelepí, nepraská a je velmi jemné.
  5. Perníčky pečeme v troubě předehřáté na 170 stupňů po dobu 5 minut. Pokud máte tenčí perníčky, toto časování je ideální. V případě, že perníčky budou tlustší, nechte je v troubě o minutu nebo dvě déle. Je však důležité je nepéct příliš dlouho, aby neztvrdly a nestaly se hořkými.
  6. Hned po vyjmutí perníčků z trouby je potřeme rozšlehaným bílkem a necháme je vychladnout na rovném povrchu.
  7. Moučkový cukr smícháme s bílkem ručně metličkou do hladké, bezbublinkové hmoty. Tímto způsobem přípravy se vyhnete vzniku vzduchových bublin, které by mohly způsobit praskání polevy po ztuhnutí. Když je poleva hotová, můžeme perníčky zdobit buď pomocí zdobícího sáčku nebo stříkačky.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář