NejRecept.cz Dezerty Rolády Sladké rolády Základní roláda trochu jinak - trik s prstem
Základní roláda trochu jinak - trik s prstem
Recept Základní roláda trochu jinak - trik s prstem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Lacusin Lacusin    ·   30.8.2021

Základní roláda trochu jinak - trik s prstem

Základná roláda trochu inak. Skúsila som malý trik s prstom a vyšla z toho krásna roláda, ktorá zožala úspech. Děti mají rády moučníky bez krému, takže tato roláda byla ideální, a ještě se jim líbila, jak je hezky barevná. Určite skúste. Autor: Lacusin

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

6 ks
vejce
200 g
krupicový cukr
6 lžíc
olej
200 g
hladká mouka
2 lžíce
kakao
2 lžíce
voda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Oddělíme žloutky od bílků. Bílky vyšleháme s polovinou cukru do bílé lesklé pěny. Žloutky vyšleháme s druhou polovinou cukru do světlé pěny.
  2. Ke žloutkům s cukrem přidáme olej a zašleháme. Opatrně zamícháme prosátou mouku a sníh z bílků. Vždy trochu mouky a trochu sněhu dokud nespotřebujeme mouku i sníh.
  3. Polovinu těsta nalijeme na plech vyložený papírem na pečení. Do druhé poloviny přimícháme kakao a vodu. Kakaové těsto přendáme do zdobícího sáčku a opatrně nastříkáme na světlé těsto tak, aby pokrylo celou jeho plochu.
  4. Prstem jezdíme těstem na plechu zleva doprava po celé ploše plechu, pak plech obrátíme o 90° a postup zopakujeme. Pečeme při 170 ° asi 10 minut. Poté překlopíme na čistý pečící papír a ještě teplé stočíme do rolády. Po vychladnutí nakrájíme.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář