NejRecept.cz Dezerty Koláče Zákusek růžový sen - fotopostup
Zákusek růžový sen - fotopostup
Recept Zákusek růžový sen - fotopostup
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   20.2.2017

Zákusek růžový sen - fotopostup

Nebíčko v tlamičce. Velmi ráda vařím, peču, proto jsem se rozhodla, že se i s Vámi podělím o mou tvorbu :) a pevně věřím, že se vám budou mé výtvory líbit. Jeden z mých oblíbených zákusků je i růžový sen. Kombinace malinového pudinku, šlehačky a dětských piškotů, které jsem máčela v sirupu je fantastická. Doufám, že se inspirujete mými recepty a pár z nich i připravíte pro své hosty nebo pro svou rodinu. Autor: Izabela

Suroviny

Těsto:

8 ks
vejce
8 PL
krystalový cukr
8 PL
malinový pudinkový prášek malinový
1 bal.
prášek do pečiva

Krém:

700 ml
mléka
2,5 bal.
pudinkový prášek malinový
100 g
máslo
100 g
moučkový cukr
1 PL
koňak
1 bal.
želatina za studena

Kromě toho:

1 bal
dětské piškoty kulaté
4 PL
broskvový džem
100 ml
sirup libovolný

Šlehačková vrstva:

300 ml
šlehačka 33%
2 PL
krystalový cukr
2 bal.
Smetafix
Postup receptu
Vytisknout
  1. Z 8 vajec jsem si připravila 2 stejné těsta. Celá vejce jsem vyšlehala s cukrem do pěny. Smíchala jsem malinový pudinkový prášek s práškem do pečiva a v malých dávkách jsem prosála do těsta.
  2. Plech 27x37 cm. jsem vystlala papírem na pečení. Těsto jsem vylila na plech. Pekla jsem na 180 st. v předehřáté troubě 10 min.
  3. Zatím co se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý korpus, který se pekl tak jako ten první. Upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce.
  4. V mléce jsem utřela pudinkové prášky a uvařila jsem hustou kaši, kterou jsem nechala dobře vychladiť. Máslo s cukrem jsem utřela do pěny, přidala jsem koňak. Podle návodu na sáčku jsem vymíchala v teplé vodě želatinu za studena. Do máslové hmoty jsem v malých dávkách vmíchala vychladlý pudink. Do želatinové hmoty jsem po lžíci přidávala hotový krém a dobře vyšlehala mixérem. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části a uložila do lednice ztuhnout.
  5. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem uložila první korpus, který jsem natřela horkým broskvovým džemem. Na džem jsem natřela první část krému. Na krém jsem uložila v sirupu máčené dětské piškoty. Na piškoty jsem uložila druhou část krému. Na krém jsem položila druhý korpus a natřela jsem ho třetí částí krému. Hotový koláč jsem uložila na 4 hodiny do chladničky.
  6. Šlehačku a cukr jsem vymíchala. Přidala jsem Smetafix a ještě dobře promíchala na hostou hmotu. Na těsto jsem natřela šlehačkovou hmotu a uložila na 2 hod. do chladničky.
  7. Na zdobení jsem utřela šlehačku s jahodovým džemem a přidala jsem smetafix. Vložila jsem ji do cukrářského sáčku a hotový dobře vychlazený koláč jsem ozdobila. Krájela jsem ho horkým nožem. Jahody jsem nakrájela na plátky a ozdobila. Zákusek je velmi lehoučký, nadýchaný a chutný. Přeji vám dobrou chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář