Zákusek sedmé nebe

Lahodná chuť tohoto zákusku vás omámí. Jednoduchý koláček a samozřejmě velmi chutný.

Přidal:, 19.5.2015
Kategorie: Koláče, Zákusky, Dezerty, Koláče, cukroví
Recept Zákusek sedmé nebe

Suroviny

Těsto 1:
5 ksbílka
5 lžickr. cukr
50 gkakao
2 lžícepolohrubá mouka
Těsto 2:
5 ksbílka
5 lžickr. cukr
100 gmleté vlašské ořechy
2 lžícepolohrubá mouka
Nádivka:
10 ksžloutku
10 lžickr. cukr
6 lžichladká mouka
500 mlmléko
250 gmáslo
1 bal.vanilkový cukr
Dále budeme potřebovat:
3 ksdortové oplatky

Postup přípravy

  1. Bílka vyšleháme mixérem do tuhé pěny a postupně přidáváme cukr. Kakao smícháme s polohrubou moukou a přidáme k bílkům - promícháme už jen lžící.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Připravíme si vyšší plech na pečení. Na dno položíme oplátku a navrstvíme kakaové těsto. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme při teplotě 200 stupňů cca 15 minut.
  3. Bílka vyšleháme mixérem do tuhé pěny a postupně přidáváme cukr. Mleté vlašské ořechy smícháme s polohrubou moukou a přidáme k bílkům - promícháme už jen lžící.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Stejným způsobem upečeme i ořechové těsto.
  5. Krém:
    Žloutka smícháme s moukou, přidáme 100 ml mléka a důkladně promícháme, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko dáme do hrnce, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Když máme cukr rozpuštěný, přidáme utřené žloutky s moukou a mlékem. Uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout.Tip: Jahodový džem bez chemie
  6. Máslo utřeme do pěny, přidáme po lžících vychladlou žloutkovou hmotu.
  7. Na upečené kakaové těsto natřeme polovinu vyšlehaného krému, položíme ořechové těsto s oplatkou a navrstvíme druhou polovinu krému. Na vrch položíme třetí oplátku. Můžeme ozdobit rozpuštěnou čokoládou, nemusíme.

Zdroj: Coolinarika