Zákusek sedmé nebe

Lahodná chuť tohoto zákusku vás omámí. Jednoduchý koláček a samozřejmě velmi chutný.

Přidal:, 19.5.2015
Kategorie: Koláče, Zákusky, Dezerty, Koláče, cukroví
Recept Zákusek sedmé nebe

Suroviny

Těsto 1:
5 ksbílka
5 lžickr. cukr
50 gkakao
2 lžícepolohrubá mouka
Těsto 2:
5 ksbílka
5 lžickr. cukr
100 gmleté vlašské ořechy
2 lžícepolohrubá mouka
Nádivka:
10 ksžloutku
10 lžickr. cukr
6 lžichladká mouka
500 mlmléko
250 gmáslo
1 bal.vanilkový cukr
Dále budeme potřebovat:
3 ksdortové oplatky

Postup přípravy

  1. Bílka vyšleháme mixérem do tuhé pěny a postupně přidáváme cukr. Kakao smícháme s polohrubou moukou a přidáme k bílkům - promícháme už jen lžící.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Připravíme si vyšší plech na pečení. Na dno položíme oplátku a navrstvíme kakaové těsto. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme při teplotě 200 stupňů cca 15 minut.
  3. Bílka vyšleháme mixérem do tuhé pěny a postupně přidáváme cukr. Mleté vlašské ořechy smícháme s polohrubou moukou a přidáme k bílkům - promícháme už jen lžící.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Stejným způsobem upečeme i ořechové těsto.
  5. Krém:
    Žloutka smícháme s moukou, přidáme 100 ml mléka a důkladně promícháme, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko dáme do hrnce, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Když máme cukr rozpuštěný, přidáme utřené žloutky s moukou a mlékem. Uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. Máslo utřeme do pěny, přidáme po lžících vychladlou žloutkovou hmotu.
  7. Na upečené kakaové těsto natřeme polovinu vyšlehaného krému, položíme ořechové těsto s oplatkou a navrstvíme druhou polovinu krému. Na vrch položíme třetí oplátku. Můžeme ozdobit rozpuštěnou čokoládou, nemusíme.

Zdroj: Coolinarika