NejRecept.cz Saláty Zeleninové saláty Zelný salát se zakysanou smetanou. Znáte ho z restaurace, ale chutná ještě lépe. Dopřejte si po svátcích lehkou přílohu.
Zelný salát se zakysanou smetanou. Znáte ho z restaurace, ale chutná ještě lépe. Dopřejte si po svátcích lehkou přílohu.
Recept Zelný salát se zakysanou smetanou. Znáte ho z restaurace, ale chutná ještě lépe. Dopřejte si po svátcích lehkou přílohu.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   4.1.2024

Zelný salát se zakysanou smetanou. Znáte ho z restaurace, ale chutná ještě lépe. Dopřejte si po svátcích lehkou přílohu.

Chutná vám zelný salát s mrkví, co dávají v restauracích k jídlu? Pokud doma vaše verze nebyla tak dobrá, vyzkoušejte tento recept, možná bude ještě lepší než v restauraci.

20 min
Čas přípravy
Suroviny
1/2 ks
zelí
2 ks
mrkev
1 ks
cibule
100 g
zakysaná smetana
100 g
majonéza
1 lžíce
hořčice
2 lžičky
ocet
3 lžičky
krystalový cukr
podle chuti
sůl, pepř
Postup receptu
Vytisknout
  1. Odeberte vnější listy zelí a spolu s oloupanou mrkví je nastrouhejte na hrubém struhadle nebo je nařežte na tenké proužky ostrým nožem. Poté přidejte cibuli nakrájenou na tenké plátky ve tvaru půlměsíce.
  2. V jiné misce si připravíme zálivku. Smíchejte majonézu se zakysanou smetanou a přidejte hořčici, sůl, pepř a ocet. Nakonec přidejte krystalový cukr - přidávejte ho postupně, podle toho, jestli máte raději sladší nebo méně sladký salát.
  3. Do připraveného dresinku vmíchejte nakrájenou zeleninovou směs a důkladně promíchejte.
  4. Salát bude nejchutnější, pokud ho necháte odpočívat alespoň 2 hodiny, aby se chutě dokonale spojily.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář