NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Zkuste top recept na vánoční půlměsíčky, které se rozplývají na jazyku.
Zkuste top recept na vánoční půlměsíčky, které se rozplývají na jazyku.
Zkuste top recept na vánoční půlměsíčky, které se rozplývají na jazyku.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   8.12.2023

Zkuste top recept na vánoční půlměsíčky, které se rozplývají na jazyku.

Tento koláček je jednoduchý a přesto nápaditě lahodný, ideální pro ty, kdo nemají rádi příliš sladké a těžké dezerty. Jeho hlavní předností je měkká textura připomínající pavučinku a bohatá vrstva křupavých oříšků na povrchu, které přidávají na jedinečnosti. Koláček je výborný k šálku kávy nebo čaje, jeho lehká a příjemná chuť vás mile překvapí.

25 min
Čas přípravy
25 min
Čas vaření
Suroviny
4 ks
vejce
200 g
moučkový cukr
200 g
rozpuštěné máslo
1 bal.
vanilkový cukr
2 lžíce
rum
1/2 ks
citron - kůra
špetka
sůl
200 g
polohrubá mouka
6 g
prášek do pečiva

Vrch:

100 g
mleté oříšky
na posypání
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejprve připravte plech, na jeho dno položte pečicí papír. Poté předehřejte troubu na 180 stupňů.
  2. Nejdříve rozpusťte máslo na mírném plameni a poté ho nechte chladnout. Následně máslo ušlehejte s moučkovým a vanilkovým cukrem, přidejte citronovou kůru, špetku soli a rum. Nakonec do směsi vmíchejte vaječné žloutky.
  3. Z vaječných bílků ušlehejte pevný sníh a přidejte do něj zbylý moučkový cukr, aby sníh získal lesklý a tuhý charakter. Pak tento sníh opatrně vmíchejte do připravené žloutkové směsi. Nakonec do této hmoty přidejte mouku a prášek do pečiva.
  4. Rozetřete těsto rovnoměrně na připravený plech a povrch těsta posypte mletými oříšky. Poté koláč pečte v troubě po dobu 20 až 25 minut. Po upečení nechte koláč vychladnout.
  5. Z připraveného těsta vykrojte půlměsíčky nebo jiné tvary pomocí kulatého vykrajovátka nebo jiné formičky, kterou máte k dispozici. Před podáváním posypte hotové půlměsíčky moučkovým cukrem pro dokončení.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář