Zmrzlinové koktejly jako od McDonaldu

Zmrzlinové koktejly, které Vás osvěží v horkých letních dnech. Sladké, chutné a velmi oblíbené. Velmi populární jsou v McDonaldu a jsou velmi jednoduché na přípravu, tak si je vyrobte doma.

Přidal:, 21.6.2015
Kategorie: Smoothies a shake, Nápoje
Recept Zmrzlinové koktejly jako od McDonaldu

Suroviny

Vanilkový koktejl:
2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícemoučkový cukr
1/8 lžičkyvanilková esence
Kakaový koktejl:
2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícecukr
2 lžičkykakao
Jahodový koktejl:
2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícecukr
jahodový sirup nebo mražené jahody
Peprmintový koktejl:
2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícecukr
8 kapekzelené potravinářské barvivo
1/4 lžičkypeprmintová esence

Postup přípravy

 1. Všechny koktejly jsou připravovány na základě jednoho principu - všechny suroviny hodíme do mixéru a mixujeme do hladké hmoty. Přidat můžeme libovolné ovoce podle chuti, zmrzlinu dle vlastního výběru a také i oříšky, semínka nebo jiné suroviny, které máte v oblibě. Důležité je však odhadnout množství surovin, aby konzistence nebyla příliš řídká, ale zároveň ani příliš hustá.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
 2. Vanilkový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně - každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme vanilkovou esenci a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!
 3. Kakaový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně - každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme kakao (můžeme přidat i granko namísto kakaa nebo rozpuštěnou čokoládu, kterou přidáme až když mírně vychladne, aby se nesrazila smetana) a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!Tip: Jahodový džem bez chemie
 4. Jahodový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně - každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme jahodový sirup, případně čerstvé nakrájené jahody a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!
 5. Peprmintový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně - každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme peprmintový esenci a potravinářské barvivo podle toho, jakou silnou barvu chceme dosáhnout a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce

Zdroj: Vk