NejRecept.cz Tipy a triky 15 skvělých receptů na luxusní domácí svačinu pro naše školáky
15 skvělých receptů na luxusní domácí svačinu pro naše školáky
15 skvělých receptů na luxusní domácí svačinu pro naše školáky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   5.9.2019

15 skvělých receptů na luxusní domácí svačinu pro naše školáky

Dětem už pomaličku končí první týden ve škole a my Vám přinášíme pár inspiraci na svačinu. Někteří rodiče dají dětem peníze, aby si koupili bagetu, případně nějaké sladké pečivo, ale někteří rádi připraví svým ratolestem fantastické domácí rohlíky nebo sladké briošky, případně upečou nějaké zdravé sušenky nebo sladké plněné croisanty.

Sdílet na Facebooku

1. Domácí sušenky BeBe dobré ráno

Pokud jste fanouškem těchto sušenek, určitě vyzkoušejte tyto sušenky upéct doma. Budete vědět přesně co obsahují a nemusíte přidávat žádné stabilizátory, zvýrazňovače chuti, žádná umělá sladidla, případně jiné látky, které zajistí to, aby tyto sušenky vydržely půl roku. Použila jsem jako odměrku šálek o objemu 300 ml. Nechte se inspirovat a připravte si tyto sušenky jen tak ke filmu nebo na cestu, případně dětem na svačinu.

Recept najdete ZDE

2. Zapečené bagetky s vajíčkem a sýrem ovoněné slaninou

Jednoduchá svačina či večeře. Pokud nestíháte a máte málo času na přípravu chutné svačiny, tak si ji udělejte den předem nebo si ji udělejte ráno, abyste během svačiny nemuseli chodit do obchodu a sáhnout po nějakých chuťovkách z obchodu. Zapečené bagetky, které již nejsou čerstvé s čímkoliv co máte rádi. Naplnit to opravdu můžete různými suroviny, kdo má co rád.

Recept najdete ZDE

3. Sýrové rohlíčky

Ke snídani, na svačinu, jako slaný dezert nebo jako chuťovka k dobrému filmu. Slané sýrové rohlíčky, které jsou jemné a nadýchané díky droždí. Už jsem zkoušela i nekynuté, pouze z másla, sýra a mouku a nebyly až tak dobré jako tyto. Do těsta můžete přidat i bylinky, například nasekanou pažitku nebo koriandr. Chuť bude zajímavější pokud přidáte i trochu nivy nebo strouhaného parmezánu. Určitě vyzkoušejte i s obměnami sýra.

Recept najdete ZDE

4. Ovesné cookies s kokosem

Nebojte, nezačala jsem nový rok s předsevzetím, že budu péct zdravě :) i když by občas nějaký takový recept neuškodil. Tyhle sušenky jsou díky vločkám možná trochu zdravější, ale určitě ne dietní. Skvěle se hodí k snídani, malé svačince nebo když vás honí mlsná. Jsou rychlé na přípravu, skvěle chutnají a můžete je mít stále po ruce. Jak už je z názvu patrné, obsahují ovesné vločky, ve stejném poměru pak kokos a mouku. Tu můžete použít bílou či celozrnnou, výběr je na vás. Pokud nejste velkým milovníkem kokosu, nahraďte ho mletými ořechy. Ale protože já cpu ořechy skoro do všeho, držela jsem se původního receptu s kokosem. Jen jsem ubrala trochu másla a cukru.

Recept najdete ZDE

5. Vynikající domácí croissanty

Jak vypadá snídaně, svačina, či večeře? Domácí máslové croissanty! Mňamka!

Recept najdete ZDE

 

6. Briošky plněné čokoládou

Výborné pečivo, které se naplní čokoládou. Vypadají a zároveň chutnají skvěle. Vhodné k snídani, na svačinu nebo jen tak ke kávičce.

Recept najdete ZDE 

7. Nadýchané sýrové rohlíky

Rohlíčky jsou výborné, jemné, vhodné ke snídani nebo svačinu. Mňamka!

Recept najdete ZDE 

8. Zapékané toasty

Rychlé snídaně nebo večeře. Plněné pečivo šunkou, sýrem, rajčetem, ... Mňam!

Recept najdete ZDE 

9. Bratislavské rohlíky plněné mákem a ořechy

I když nejsem z Bratislavy, tyto rohlíčky miluji. Mé oblíbené kynuté rohlíčky s makovou nebo ořechovou nádivkou. Pokud jste je ještě nezkoušeli, určitě nepřehlédněte tenhle recept.

Recept najdete ZDE 

10. Domácí sladké pečivo - staré dobré loupačky

Tyto rohlíky jsou měkkoučké, voňavé a sladké. Přesně takové mají být. Pamatujete si snídani s horkým kakaem a k tomu tyto sladké rohlíky? Mně toto pečivo evokuje vzpomínky na dětství a ještě k tomu i úžasnou bílou kávu od mé milované mamky. Toto pečivo je na přípravu velmi jednoduché a dokonce se mi podařilo částečně nafotit i postup. Takže, všichni milovníci domácí kuchyně, šup se do přípravy.

Recept najdete ZDE 

11. Makovky - skvělé pečivo ke snídani nebo svačinu

Moje dnešní premiéra. S tím těstem se prostě úžasně pracuje. Myslím, že se mi povedly a určitě jsem je nedělala naposled. To mi tedy ale trvalo, než jsem nabrala odvahu a pustila se do přípravy a pečení. Sladké, chutné, jemné jako pavučinka a ještě i druhý den jsou jako čerstvé.

Recept najdete ZDE 

12. Perfektní snídaně nebo svačina - měkkoučké dvoubarevné rohlíky (croissanty) z kynutého těsta

Výborný recept na domácí kynuté pečivo, které zvládnou připravit i začátečníci. Kynuté těsto, jak se říká, je jen pro zkušené pekařky, ale tento recept je právě opakem. Je zcela jednoduché a určitě se podaří i těm, kteří zkušenosti s kynutým těstem nemají. Určitě vyzkoušejte. S máslem a medem na snídani je to neskutečná dobrota.

Recept najdete ZDE 

13. Lahodné rohlíky bez kynutí

Rohlíčky jsou vynikající, jemné, měkoučké, opravdu super, ještě jsem takové nejedla! Tak šup, zkuste je :) Bez čekání na vykynutí, já si tento recept velmi pochvaluji.

Recept najdete ZDE 

14. Domácí loupáky

Venku ošklivo, tak jsem pekla domácí loupáky. Jsou nadýchané a mooooc dobre :-) Pekla jsem i z másla i ze sádla, ale tyto nám doma chutnají nejvíc.

Recept najdete ZDE 

15. Vytuněný hot-dog - skvělá večeře, která chutná fantasticky

Fantastická večeře pro hladového chlapa. Ale ani žena neodolá, věřte či ne :) Hotdog se sýrem, slaninou a cibulí.

Recept najdete ZDE 

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář