8 tipů na nejjednodušší krémy do sladkých dezertů

Recept 8 tipů na nejjednodušší krémy do sladkých dezertů

Přidal: NejLucka, 7.8.2015

Kategorie: Sladké dorty, Dorty, Krémy a polevy, Dezerty, Tipy a triky

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

8 tipů na nejjednodušší krémy do sladkých dezertů. Žloutkový krém, máslový krém, krém ze sladkého kondenzovaného mléka, ...

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: NejLucka, 7.8.2015

Kategorie: Sladké dorty, Dorty, Krémy a polevy, Dezerty, Tipy a triky

 1. Žloutkový krém

  500 ml mléka, 200 g kr. cukr, 1 lžička vanilková esence, 50 g hladká mouka, 4 ks žloutky

  Žloutky spolu s cukrem, moukou a vanilkou vyšleháme ve vodní lázni do hladkého krému. Když máme ušlehaný krém, tenkým proudem a za stálého míchání přiléváme mléko - vaříme do zhoustnutí.
 2. Máslový krém

  250 g máslo, 4 ks vejce, 1 šálek kr. cukr, 100 g moučkový cukr, vanilková esence (nemusí být)

  Do hrnce s hrubším dnem dáme 4 vajíčka, cukr a za stálého míchání ohříváme. Když je hmota hustá, odstraníme ji z ohně a necháme vychladnout. Máslo utřeme s moučkovým cukrem do pěny, postupně přidáváme vychladlou vajíčkovou hmotu a vanilku.
 3. Krém z kondenzovaného mléka

  200 g máslo, 100 g kondenzované mléko, 2 ks žloutky, 2 lžíce kr. cukr

  Máslo vyšleháme spolu s kondenzovaným mlékem do krémové hmoty. Žloutky vyšleháme s cukrem ve vodní lázni do pěny a necháme vychladnout. Po lžících je přidáme k máslové hmotě a šleháme do hladka.
 4. Jednoduchá salková nádivka

  1 plechovka kondenzované mléko, 250 g máslo

  Kondenzované mléko vaříme cca 3-4 hodiny ve vroucí vodě a následně ho necháme vychladnout. Máslo mixérem vyšleháme do pěny, po částech přidáme vychladlé kondenzované mléko a za stálého šlehání připravíme nadýchaný krém.
 5. Krupicová nádivka

  1/2 šálku mléko, 1 lžíce dětská krupice, 1 lžička kr. cukr, 1/2 lžičky máslo, 1 ks žloutek, 1 lžička vanilkový cukr

  Mléko ohřejeme na mírném ohni, přidáme vanilkový a kr. cukr - necháme ho rozpustit. Když je cukr rozpuštěný, přidáme dětskou krupici a přivedeme k varu. V druhé misce jsme rozšlehali vajíčka s cukrem a rozpuštěným máslem. Pomalým proudem tuto hmotu přilijeme do mléka a za stálého míchání uvaříme hustý krém. Váhu jednotlivých surovin si každý přizpůsobí podle toho, jak velký dort nebo koláč připravuje.
 6. Mascarpone nádivka

  200 g mascarpone, 200 ml smetana ke šlehání, cukr podle chuti

  Nejjednodušší a nejlepší! Smetanu na šlehání vyšleháme v jedné misce a mascarpone v druhé misce. Do mascarpone přidáme tolik cukru, jako sladký krém chci mít. Nakonec obě hmoty vařečkou spojíme a krém máme připravený.
 7. Jednoduchý mléčný krém

  2 ks vejce, 1 hrnek kr. cukr, 1 lžička vanilková esence, 1,5 šálky mléko, 2 lžičky rozpuštěné máslo, 2 lžičky hladká mouka

  Mouku a vajíčka smícháme v misce, přidáme trochu mléka a vymícháme hladkou hmotu bez hrudek. Zbylé mléko dáme na oheň, přidáme kr. cukr a vanilku. Ohřejeme a přidáme mléko, ve kterém jsme si rozrobili mouku a vajíčka. Vaříme do zhoustnutí. Odstraníme z tepla, přidáme rozpuštěné máslo a promícháme. Krém vložíme do chladného vodního koupeli nebo do misky s kostkami ledu a necháme vychladnout. Občas promícháme.
 8. Smetanový krém

  250 g máslo, 200 g moučkový cukr, 100 ml smetana ke šlehání, 1 lusk vanilka

  Smetanu ohřejeme na mírném ohni (pozor, nevaříme !!!) a odstavíme. Necháme vychladnout a následně ji mixérem vyšleháme do tuhé šlehačky. Máslo vyšleháme v druhé misce spolu s cukrem, přidáme vyšlehanou šlehačku a spojíme.

Zdroj: Vk

 

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
3.11.2019, Vrbkus odpovědět00

Krémy

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit