NejRecept.cz Tipy a triky Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků
Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků
Recept Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   5.9.2015

Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků

Bojujete s vodním kamenem? Vyzkoušejte tento super trik na to, jak odstranit vodní kámen nejen v kuchyni, ale i v koupelně nebo na žehličce, ...

 

Pokud máte tvrdou vodu, musíte počítat s tím, že vodní kámen budete čistit častěji, ať už v umyvadle, na žehličce nebo ve varné konvici, v kávovaru nebo z jiných domácích spotřebičů.

POTŘEBUJEME:

Na vyčištění vodního kamene budete potřebovat pouze VODU a OCET, který používáte do jídel. Správný poměr těchto dvou účinných látek je 1: 1. 
Super alternativou je také kyselina citronová, kterou dnes už seženete kdekoliv. Také místo kyseliny můžete použít citrónovou šťávu nebo slupky z jablek (Slupkami z jablek přetíráme rovnou plochu, na které se usadil vodní kámen. V případě velkého znečištění na celý povrch poklademe slupky, zakryjeme alobalem nebo potravinářskou fólií a necháme působit.)

Příprava receptu Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků, krok 1Příprava receptu Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků, krok 2Příprava receptu Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků, krok 3Příprava receptu Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků, krok 4Příprava receptu Jak se zbavit vodního kamene bez chemických prostředků, krok 5

POSTUP:

* Jak vyčistit vodní kámen ve varné konvici, v kávovaru, na žehličce, v umyvadle nebo na jiném spotřebiči?

Nejlepší je připravit si roztok večer, večer ho i nalijete na vodní kámen a necháte působit do rána. Ráno přetřete čistou bavlněnou utěrkou a vodní kámen je pryč. V případě, že máte vodní kámen ve varné konvici roztok nalijete dovnitř, konvici zapnete a necháte přejít varem. Pokud vodní kámen ještě zůstal, postup opakujeme, dokud ho neodstraníte.

* Jak vyčistit nebo předejít vodnímu kameni v pračce?

Abyste zabránili tvorbě vodního kamene v automatické pračce, dovnitř vložte namočený bavlněný kousek v kyselině citrónové, octem a vodě (poměr 1: 1: 1). Tento tip opakujte jednou za 2-3 měsíce.

Zdroj: Vk

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář