Pro všechny milovníky Salka. 20 nejlepších vánočních receptů, které připravíte za pár minut.

Pro všechny milovníky Salka. 20 nejlepších vánočních receptů, které připravíte za pár minut.
FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Máte rádi kondenzované mléko? Někdy jsme ho jako děti jedly z tuby. Znali jsme ho pod názvem Pikao. Už ani nevím, jestli dnes ještě existuje. Z kondenzovaného mléka se dají připravit i luxusní vánoční dezerty. Většina z nich je připravena za pár minut a bez pečení, některé jsou klasické pečené a naplněné karamelovým krémem. Podívejte se na sbírku 20 nejlepších dezertů s karamelovým nebo obyčejným kondenzovaným mlékem. Určitě si vyberete a připravíte něco na letošní Vánoce.

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

11. Karamelovo-mléčné košíčky

Fantastický krém, kterým plním vánoční cukroví jako jsou oříšky nebo tyto košíčky. Jednoduchý a přitom velmi chutný recept.

Recept najdete ZDE 

12. Ořechové trubičky plněné karamelovým krémem

Letos poprvé a vyšly perfektně. S těstem se pracovalo skvěle. I přes to mi trochu na povrchu popraskaly, těším se jim. Konce jsem namočila do čokolády, následně posypala sekanými oříšky a chystám se je naplnit karamelovým krémem ze salka a másla. Z kovových trubiček šly hned dolů, samozřejmě jsem je stahovala ještě horké, jinak bych s nimi velmi zápasila.

Recept najdete ZDE 

13. Ořechové dortíčky s kouskem oříšku

Jednoduchá ořechová kolečka slepované salkovým krémem s příchutí rumu, do kterého se ještě přidávají na chuť mleté oříšky. Vrch ponořen do čokoládové polevy, na které ještě musím zapracovat, aby byla krásnější když zatuhne a bude to na jedničku. Miluji vánoční pečení, ta vůně a chuť.

Recept najdete ZDE 

14. Karamelové košíčky s čokoládovou polevou

Někdy dávno nám doma mamka dělávala ořechové košíčky, ale na jiný styl jako jsou tyto. Ale mám je jako náhradu, protože recept už nebudu mít, myslím na tou na starou dobrou klasiku, ale určitě se tak na 80% podobají. Vrch zalévám ještě čokoládovou polevou, ale vůbec to nemusí být.

Recept najdete ZDE 

15. Kokosová roláda s karamelem v oplatce

Jednoduchá roláda, na které si určitě pochutnáte. Měkoučký karamel, kokosová náplň, mäkká oplatka - mňamka! Je opravdu velmi jednoduchá, jednodušší dezert jsem ještě nedělala. Karamel jsem dělala domácí, poctivý, z cukru. Nepoužívala jsem žádné karamelové salko, ale pokud si to chcete ještě urychlit, tak kupte z obchodu karamelové salko a to stačí natřít na oplatku. Bude to pak pouze 5 minutová záležitost :)

Recept najdete ZDE 

16. Marlenka kuličky

Vynikající marlenka kuličky, které připravíte za pár minut. Medové pláty si můžete upéct sami alebo si je můžete zakoupit už upečené v obchodě.

Recept najdete ZDE 

17. Griliášové řezy se salkem 

Nepečená sladká dobrota. Kdo má rád ořechy, určitě si pochutná.

Recept najdete ZDE 

18. Neodolatelná sladká čokoládová dobrůtka bez pečení

Tato sladká dobrota potřebuje pouze chlad, žádné pečení. Sušenky, burizony, čokoláda, ...

Recept najdete ZDE 

19. Vánoční cukroví - oříšky s karamelovým krémem

Tradice je tradice a u nás na vánočním stole oříšky nesmí chybět. Kakaové těsto se krásně vyklápí z formiček bez žádného vymazávání a vysypávání formičky.

Recept najdete ZDE 

20. Raffaello kuličky podle Danky

Recept na Raffaello kuličky už asi každý zná. Existuje asi milion receptů. Někdo přidává obyčejný rum, někdo je dělá z vánočních oplatek, někdo přidává sušené mléko, někdo syrový bílek, někdo zase něco jiného .... Vyzkoušejte mou kombinaci surovin, my je doma milujeme.

Recept najdete ZDE 

12
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU

Máte pravdu, taky mě vytáčejí hlupáci, kteří neumí česky a ještě jim nechybí sebevědomí.Kdyby alespoň přiznala chybu.Že nic nenapsala k té chybě ve větě?To zřejmě považuje za normální neumět pravopis.

12.11.2019, Dakna odpovědět10

Maková panenka měla asi spíše nereagovat,ale mladí jsou dneska docela arogantní mistři světa, kterým se nesmí nic říct - natož je upozornit ,že něco neumí. A česky neumí hodně mladých lidí a ani jim to nepřipadá hloupé.Jen se zkuste podívat třeba na facebook, kde se to hrubkama jen hemží.A ještě vyskakuje místo aby se styděla.Buďte raději '' přechytralá'' než nevzdělaná.Recepty jsou fajn.

12.11.2019, beluska odpovědět20

Ono na tom zas tak moc nezáleží,já vím,ale kakao je kakao a ne mléko ( kakaové) . A když se někoho dotkne to, že jsem se pozastavila nad tím, že píšete hrubky, to neznamená, že jsem přechytralá, jen umím česky.A mrzí mě, že lidem nezáleží na tom, že neumí psát bez chyb.Jen jsem řekla svůj názor .

Kondenzované mléko v tubě se určitě nejmenovalo Pikao ,ale Piknik. Pikao bylo kondenzované kakao. A Jako děti jsme ho jedli - to určitě ne,spíše - jako děti jsme ho jedly.První 3 věty a hned 2 chyby.Raději to ani nečtu dále.Je to katastrofa ,jak lidem nezáleží na tom, že píši hrubky.Jinak recepty jsou super.

Pikao bylo také kondenzované mléko akorát,že kakaové vy paní přechytralá !!!

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit