Citronové muffiny

Citronové muffiny od sonizny.

Přidal:, 20.3.2016
Kategorie: Muffiny a Cupcakes, Dezerty, Moučníky
Recept Citronové muffiny

Suroviny

Suché ingredience:
200 gmouka polohrubá
40 gcukr moučka
1/2 lžičkykypřící prášek do pečiva
1/4 lžičkysůl
Tekuté ingredience:
150 mlmléko polotučné
50 mlslunečnicový olej
1 ksvejce
1/2 lžičkyvanilkový extrakt
Na dokončení:
2 kscitron
2 lžícecukr moučka

Postup přípravy

  1. Začátek je jasný: smícháme suché složky zvlášť (mouku a cukr prosejeme, aby bylo těsto nadýchanější) a tekuté složky zvlášť (tekuté složky pořádně vyšleháme, aby se spojily v jednolitou směs). Poté už můžeme obě složky smíchat v hladké těsto.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Citrony pořádně omyjeme a nastrouháme z nich kůru – do tohoto množství těsta bude stačit kůra jen z jednoho citronu. Při strouhání si dáme pozor, abychom strouhali jen žlutou část kůry, bílá část je totiž hořká. Poté z citronů vymačkáme šťávu.
  3. Dvě lžíce citronové šťávy dáme stranou do mističky a zbytek přimícháme spolu s citronovou kůrou do těsta. Pořádně promícháme.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Těstem naplníme formičky na muffiny, které můžeme (ale nemusíme) vyložit papírovými košíčky na muffiny. Formičky plníme do dvou třetin výšky, i když u těchto muffinů můžeme i víc, protože citronové muffiny nebudou stoupat tak, jak jsme u ostatních druhů muffinů zvyklí.
  5. Poté dáme do trouby vyhřáté na 200 °C asi na 20 minut. Čas se liší podle typu trouby. Pokud už se nám budou zdát muffiny upečené, vytáhneme je z trouby a píchneme do nich špejlí. Měli bychom vytáhnout čistou špejli bez těsta.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. To, že muffiny nebudou mít typickou velkou čepičku si vynahradíme tak, že je polijeme citronovým sirupem. Vezmeme si odloženou mističku se dvěma lžícemi citronové šťávy a přidáme dvě lžíce moučkového cukru. Tento sirup nalijeme na napůl vychlazené muffiny a necháme ztuhnout.