Dort s kokosovým krémem a ovocem

Nemáme moc rádi potahované, tak když nějaký dort dělam, tak spíš takové ,,přírodní,, ..klasické.. :) Autor: Lacusin

Přidal:, 22.2.2016
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty, Podle ovoce, Jahody
Recept Dort s kokosovým krémem a ovocem

Suroviny

Těsto:
9 ksvajec
360 gkrupicového cukru
9 lžicoleje
360 ghladké mouky
Krém:
500 mlmléka
2 bal.kokosové pudinky
2 bal.másla
cukr dle chuti
Na ozdobení dortu:
jahodová marmeláda
pražené mandle
jahody
maliny

Postup přípravy

  1. Žloutky si oddělíme od bílků. Bílky dáme šlehat do robotu, k částečně vyšlehaným bílkům přidáme cukr a šleháme do pevné pěny.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. K pevně vyšlehaným bílkům po jednom zašleháme žloutky. Pak přilijeme olej. Nakonec lehce vmícháme mouku. Těsto rozdělíme do dvou vymazaných a moukou vysypaných forem o průměru 24 a 20 cm.
  3. Korpusy upečeme v troubě vyhřáté na 180 °C do zlatohněha. Necháme je úplně vystydnout a dvakrát prokrojíme.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Než se upečou korpusy, připravíme si krém. Máslo vyndáme z lednice, aby se ohřálo na pokojovou teplotu. 400 ml mléka ohřejeme. Ve zbylém mléce rozmícháme pudinky a přilijeme k ohřátému mléku. Vaříme do zhoustnutí. Pak necháme vychladnout na pokojovou teplotu.
  5. Až budou mít máslo i pudink stejnou teplotu, dáme pudink šlehat do robotu a postupně přidáváme máslo. Podle chuti přisladíme.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. Spodní plát pomažeme marmeládou, navrstvíme krém, přiklopíme druhým plátem. Opět navrstvíme krém a přiklopíme třetím plátem. Krémem pomažeme celý dort. Takto postupujeme i u druhého patra.
  7. Dorty dáme na sebe. Aby nedošlo k sesunu nebo zborcení dortu, zapíchneme do spodního patra tři brčka, na ně dáme podložku z kartonu obalenou do folie a na ní umístíme druhé patro. Na boky nasypeme mandle. Spodní patro ozdobíme malinami, vrchní jahodami.