NejRecept.cz Dezerty Rolády Sladké rolády Dvoubarevná roláda sypaná kokosem
Dvoubarevná roláda sypaná kokosem
Recept Dvoubarevná roláda sypaná kokosem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Marta Mlyn    ·   21.5.2018

Dvoubarevná roláda sypaná kokosem

Někdo tuto roládu nazývá i sametová, mně spíše pasuje a znám ji pod názvem dvoubarevná. Bílková roláda, do které těsta se sice přidává mouka, ale minimum. Někdo i do krému mouku zaměňuje za pudink, ale já jsem věrná staré dobré klasice a to polohrubé mouce, ze které uvařím hustý pudink. Určitě vyzkoušejte. Je to jednoduchá a velmi chutná roláda. Autor: Marta

Suroviny

Těsto:

6 ks
bílky
6 lžic
kr. cukr
6 ks
žloutky
1/2 lžičky
soda
2 lžíce
polohrubá mouka
4 lžíce
kakao

Pudink:

3 dcl
mléka
3 lžíce
polohruba mouka

Krém 1:

125 g
másla
1 bal.
vanilkový cukr

Krém 2:

125 g
másla
2 lžíce
kakao
4 lžíce
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme žloutky, sodu a mouku smíchanou s kakaem. Takto připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vyložili pečícím papírem a upečeme při teplotě 180 stupňů asi 10 minut. Těsto je tenké, proto ho nepčte příliš dlouho, abyste ho zbytečně nevysušily a pak by se vám při stáčení těsto lámalo. Ještě teplé těsto i s papírem stočíme do rolády a necháme vychladnout.
  2. Mléko a polohrubou mouku dáme do hrnce, rozmícháme, abychom neměli hrudky a uvaříme hustou kaši, kterou rozdělíme na polovinu. Do jedné přidáme 125 g másla a vanilku a do druhé máslo, kakao a moučkový cukr. Obě krémy vyšleháme a natřeme na roládu.
  3. Roládu natřeme bílým krémem, potom kakaovým krémem. Stočíme roládu a potřeme i vrch rolády, nakonec posypeme kokosem.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář