Elegantní kynutý skořicový závin

Nejhezčí skořicový závin, jaký můžete mít na stole. Pomocí nůžek vytvoříte luxusní a elegantní vzhled jednoduchého skořicového závinu.

Přidal:, 11.7.2015
Kategorie: Štrůdly a záviny, Dezerty, Moučníky
Recept Elegantní kynutý skořicový závin

Suroviny

Budeme potřebovat:
150 mlmléko
100 gbílý jogurt
7 gsušené kvasnice
2 lžícekr. cukr
1 lžičkasůl
1 ksvejce
500 gpolohrubá mouka
70 mlolej
Dále budeme potřebovat:
150 gmáslo
3 lžícekr. cukr
2 lžičkyskořice
Poleva:
3 lžícevoda
100 gkr. cukr

Postup přípravy

  1. 100 ml mléka ohřejeme, přidáme 1 lžičku kr. cukru a sušené droždí. Necháme chvíli odstát, aby vzešel kvásek. Zbylé mléko přidáme k jogurtu, přidáme sůl, cukr, jedno vajíčko a olej. Důkladně promícháme, přidáme kvásek a nakonec i mouku. Zpracujeme hladké těsto, které necháme na teplém místě kynout cca 2 hodiny.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Vykynuté těsto rozválíme na obdélník a celý jeho povrch potřeme měkkým máslem. Posypeme směsí kr. cukru a skořice a srolujeme.
  3. Rolku přendáme na plech, který jsme vystlali papírem na pečení.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Ostrými nůžkami začneme stříhat pod úhlem cca 45 stupňů cca 1 cm kousky. Nepřestřiháváme až úplně na spodní část a střídavě ukládáme jednotlivé kousky do stran. Každý třetí kousek necháme položen rovně.
  5. Rolku necháme zakrytou kynout ještě cca 20 minut a následně pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 15 - 20 minut.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Upečený koláč vyjmeme a potřeme polevou - 100 g kr. cukru necháme rozvařit ve vodě (3 - 5 lžic).

Zdroj: Vk