Exotický cheesecake s kokosem a ananasem

Je to nejlepší cheesecake, jaký jsem dosud jedla, mňam. Jednoduchý cheesecake a pokud máte rádi kokos a ananas, vřele doporučuji. Autor: Adanečka

Recept Exotický cheesecake s kokosem a ananasem

Suroviny

Základ:
200 gkokosových sušenek
100 gkokosu
100 grozpuštěného másla
Krém:
500 gmascarpone
1 velká plechovka kokosového mléka
1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka
1 velká plechovka ananasu
4 ksvejce
3 lžícekukuřičného škrobu
Poleva:
1 bal.zakysaná smetana
kokosový likér nebo sirup
kokos na ozdobu

Postup přípravy

  1. Sušenky si rozdrtíme, smícháme s kokosem a máslem, a vzniklou hmotu namačkáme na dno dortové formy (průměr cca 25 cm). Dáme ztuhnout do chladu.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Mezitím si spolu utřeme mascarpone, kokosové mléko - jenom tuhou část a kondenzované mléko. Přidáme vejce, škrob a nakonec rozmixovaný ananas bez šťávy (rozmixovaný ananas bez šťávy měl objem 350 ml).
  3. Nalijeme na sušenkový základ a pečeme v předehřáté troubě při 160 stupních asi 60 až 70 minut. Povrch by měl být pevný. Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Necháme vychladnout ve vypnuté troubě a pak vložíme do lednice alespoň na 6 hodin. Na takto vychladlý cheesecake pak navrstvíme polevu ze zakysané smetany a kokosového likéru (nebo sirupu nebo medu, nebo můžete osladit cukrem, případně stévii) a dáme opět do chladu ztuhnout. Před podáváním dozdobíme kokosem.

Moje web stránka: Aďkine recepty