Kakaová roláda s tvarohovou náplní

Výborná a hlavně velmi jednoduchá. Dělala jsem ji na žádost mého manžela, který měl neskutečnou chuť na něco sladkého a chtěl to hned. Je to opravdu rychlý recept, dokonce stihla i vychladnout a až pak jsem krájela, takže vřele doporučuji i když se k vám chystá návštěva a vy nemáte nic na pohoštění. Naplnit můžete čímkoliv, já mám nejraději když je tvarohová a tvaroh v naší ledničce nikdy nechybí. Autor: Blažena

Přidal:, 8.3.2017
Kategorie: Rolády, Sladké rolády, Dezerty, Moučníky
Recept Kakaová roláda s tvarohovou náplní

Suroviny

Těsto:
5 ksvejce
5 PLkrystalový cukr
4 PLpolohrubá mouka
1 PLholandské kakao
1 lžičkaprášku do pečiva
2 PLvoda
špetkasoli
Náplň:
500 gjemný měkký tvaroh
1 ksvanilkový cukr
2 PLmoučkový cukr
70 gmáslo

Postup přípravy

  1. Těsto:
    Bílky vyšleháme mixérem se špetkou soli na hustou pěnu, po lžících zašleháme cukr, po jednom přidáme žloutky na nižším stupni, vodu, prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakao.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Upečeme na plechu, rozměr 30x40 cm, vyložený papírem na pečení, teplota 180 ° C 20 minut. Po upečení ještě teplou roládu srolujeme i s papírem a zabalíme do vlhké utěrky. Necháme vychladnout.
  3. Náplň:
    Máslo pokojové teploty vyšleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem a přimícháme 500 g tvarohu. Suroviny musí mít stejnou teplotu, aby se náplň nesrazila.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Roládu rozvineme, papír odstraníme, potřeme tvarohovou náplní a znovu srolujeme. Povrch ozdobíme podle vlastní fantazie.
  5. Odložíme do chladu, aby ztuhla, můžeme pokrájet a podávat. Dobrou chuť!Tip: Jahodový džem bez chemie

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé
kuchařky - Blažena Sadovská