Kapučínové rohlíčky

Našla jsem recept na kapučínové rohlíčky, udělala jsem těsto a nakonec jsem přišla na to, že nemám doma formičky. Byla jsem asi ve třech obchodech a pouze v jednom jsem našla pouze jednu formičku. Tak jsem si našla způsob jak je vyrobit i bez velkého množství formiček. Určitě vyzkoušejte. Chuťově jsou fantastické. Autor: Triniti

Recept Kapučínové rohlíčky

Suroviny

50 ginstantního kapučína (prášek)
50 mlhorké vody
350 ghladké mouky
špetkasoli
100 gmletých vlašských ořechů
100 gmoučkového cukru
200 gmásla (nebo smetol)
čokoládová poleva

Postup přípravy

  1. Kapučíno zalijeme horkou vodou a necháme vychladnout.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Do misky prosejeme mouku, přidáme špetku soli, mleté oříšky, prosátý moučkový cukr a na kostičky nakrájené máslo. Přidáme i vychladlé kapučíno a vypracujeme hladké těsto, které odložíme přes noc do chladničky. Nejlepší je připravit těsto večer a druhý den začít s pečením.
  3. Druhý den ho hodinu předem z chladničky vybereme, připravíme si formičku a kousek potravinářské fólie.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Nemám dostatek formiček, proto volím tento způsob. Formičku vyložíme potravinářskou fólií, naplním těstem a otisknu těsto. Tak ho z formičky vyberu a dám na papírem vyložený plech.
  5. Upeču při teplotě 180 stupňů a trvá to cca 10 minut.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. Upečené rohlíčky namočím do polevy - ale jen konce.