NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Nejlepší recept na vánoční ischelské dortíky. Oblíbené cukroví podle našich babiček.
Nejlepší recept na vánoční ischelské dortíky. Oblíbené cukroví podle našich babiček.
Nejlepší recept na vánoční ischelské dortíky. Oblíbené cukroví podle našich babiček.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   9.11.2023

Nejlepší recept na vánoční ischelské dortíky. Oblíbené cukroví podle našich babiček.

Tradiční recepty jsou vždy aktuální. Dlouho jsem je nezkoušela, ale letos jsem se rozhodla to změnit. Sice to s nimi není úplně jednoduché, ale stojí to za to. Zejména pro ty, kdo mají rádi ořechy. Samotné těsto sice není ořechové, ale náplň ano a to co je na tom nejlepší, je kombinace čokolády s celými ořechy na vrchu. Toto spojení nejen potěší oko, ale také chuťové buňky. Ačkoli původní recept měl jinou náplň, vrátila jsem se ke svému klasickému receptu - oříšky a meruňková marmeláda.

20 min
Čas přípravy
7 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

150 g
máslo
150 g
moučkový cukr
1 bal.
vanilkový cukr
2 ks
žloutek
2 lžíce
rum
400 g
hladká mouka
špetka
sůl
1 bal.
prášek do pečiva

Náplň:

100 g
mleté ​​oříšky
3 lžíce
meruňková marmeláda

Dále:

na polití
čokoláda
na ozdobu
polovina ořechu
Postup receptu
Vytisknout
  1. V misce šleháme máslo spolu s cukrem a vanilkou, dokud nevznikne pěnivá směs. Poté přidáme žloutky a rum, následně i směs suchých surovin. Vytvoříme těsto, které pak uložíme do lednice na jednu hodinu a poté ho vyválíme do tenkého plátu.
  2. Z vyváleného těsta vykrajujeme kolečka a pečeme je na pečicím papíru v předem vyhřáté troubě na 180 stupňů po dobu přibližně 7 minut. Je důležité sledovat pečení, protože každá trouba může mít odlišný čas pečení, takže časový údaj je pouze orientační.
  3. Mleté oříšky smícháme s marmeládou. Množství závisí na hustotě marmelády, takže vytvoříme náplň, která není příliš hustá ani příliš řídká, aby odpovídala našim preferencím.
  4. Kolečka spojíme dohromady a poté ponoříme vrchní část do čokoládové polevy. Čokoládovou polevu můžete připravit tím, že rozpustíte vysokoprocentní čokoládu ve vodní lázni a přidáte 1 lžíci másla na každých 100 g čokolády. Na vrch koleček položíme polovinu oříšku a necháme ztuhnout.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář