NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nepečené cukroví Nepečené vánoční bonbóny. Potřebujete jen 5 základních surovin.
Nepečené vánoční bonbóny. Potřebujete jen 5 základních surovin.
Recept Nepečené vánoční bonbóny. Potřebujete jen 5 základních surovin.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   20.11.2023

Nepečené vánoční bonbóny. Potřebujete jen 5 základních surovin.

Objevte jednoduchost a kouzlo výroby domácích bonbonů s naším receptem na bonbony ze sušeného mléka. Tyto sladké pochoutky jsou vyrobeny z několika základních ingrediencí a nabízejí neodolatelnou kombinaci krémové chuti a jemné textury. Ideální pro každou příležitost, tyto bonbony jsou dokonalým způsobem, jak potěšit rodinu nebo překvapit přátele unikátním a ručně vyrobeným pamlsekem. Vyzkoušejte tento recept a staňte se hvězdou každé oslavy.

30 min
Čas přípravy
Suroviny
200 g
sušené mléko
50 g
kakao
250 g
krystálový cukr
200 g
máslo
100 ml
voda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Rozehřejte na pánvi 100 ml vody, do níž pak vsypte cukr a počkejte, až směs začne vařit.
  2. Do rozehřáté vody s cukrem vložte máslo nakrájené na malé kousíčky a na mírném plameni vařte, dokud se nevytvoří hustý sirup. Tento proces může trvat až půl hodiny.
  3. Promíchejte sušené mléko s kakaem a postupně do této suché směsi přilévejte uvařený sirup. Přidávejte sirup pomalu, množství potřebného sirupu závisí na kvalitě sušeného mléka. Konečná směs by měla mít konzistenci podobnou vlhkému písku, ze kterého lze snadno vytvarovat kuličky.
  4. Z připravené hmoty tvoříme malé kuličky, které umísťujeme do papírových košíčků. Můžete je obalit v mletých oříšcích, kakau, kokosu, nebo je ponořit do čokolády. Alternativně můžete kuličky pouze zdobit čokoládou nanášenou cik-cak vzorem na jejich povrch.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář