Ornamentky - kolečka s čokoládou

Tak a na toto vánoční pečení jsem se tak těšila :) Miluji práci s čokoládou. V specializovaném obchodě (cukrářské potřeby) jsem našla speciální strukturální fólii, na kterou jsem rozlila rozpuštěnou čokoládu, protřela jsem ji válečkem a fólii jsem stáhla. Zůstal mi takto krásný vzor jako vidíte na obrázku. Vykrajovala jsem z čokolády stejná kolečka jako z těsta a přilepila jsem to nutelou. Můžete použít i jinou nádivku, případně pouze rozpuštěnou čokoládu. Autor: Petra H.

Recept Ornamentky - kolečka s čokoládou

Suroviny

Suroviny:
200 ghladké mouky
70 gcukr moučka
150 gtuku
40 gmletých vlašských ořechů
1 lžícekakaa
1 bal.vanilkový cukr
1 ksžloutek
Krém:
Nutela
Na dokončení:
500 g čokoládová modelovací hmota Barry Décor - k dostání v cukrářských potřebách

Postup přípravy

  1. Čokoládovou hmotu dobře propracujeme a vyválíme z ní plát na toušťku asi 1 mm.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Na vyválený plát položíme strukturální fólii (k dostání také v cukrářských potřebách) a válečkem přejedeme po fólii, aby se vzor otiskl do hmoty. Fólii sundáme a vykrajujeme stejné kolečko jako z těsta.
  3. Těsto: 
    Ze všech surovin vypracujeme těsto, které necháme do druhého dne odležet.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Těsto vyválíme, vykrajujeme kolečka, dáváme na plech vyložený pečícím papírem a upečeme na 180 st. dozlatova.
  5. Vychladlá kolečka slepujeme nutelou, na povrchu také zlehka potřeme nutelou a přilepíme připravené kolečko z čokoládové hmoty.Tip: Jahodový džem bez chemie