NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nepečené cukroví Prožijte znovu chuť dětství s tímto zapomenutým receptem na grilážové a burizónové rolády – přímo z babiččiny kuchařky.
Prožijte znovu chuť dětství s tímto zapomenutým receptem na grilážové a burizónové rolády – přímo z babiččiny kuchařky.
Prožijte znovu chuť dětství s tímto zapomenutým receptem na grilážové a burizónové rolády – přímo z babiččiny kuchařky.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   20.11.2023

Prožijte znovu chuť dětství s tímto zapomenutým receptem na grilážové a burizónové rolády – přímo z babiččiny kuchařky.

Tento tradiční recept na grilážové a burizónové rolády je kulinářským skvostem, který vás vrátí zpět do časů dětství. Grilážové rolády jsou vytvořeny z bohatého karamelového těsta, posypaného křupavými ořechy, zatímco burizónové rolády jsou plné chuti čokolády a oříšků. Tento recept spojuje jednoduchost s neotřelou chutí a je ideální pro slavnostní příležitosti nebo jako pohostinný dezert pro rodinu a přátele. Každé sousto těchto rolád je nostalgickou poctou tradiční české cukrářské umění.

35 min
Čas přípravy
Suroviny

Grilážky:

300 g
krystalový cukr
250 g
máslo
1 konzerva
Salko
250 g
mleté ​​vlašské ořechy

Burisónové roládky:

4 ks
vejce
4 lžíce
kakao
200 g
moučkový cukr
200 g
100% tuk
1 bal.
burisony
Postup receptu
Vytisknout
 1. Grilážky:
  Cukr pomalu rozpustíme v hrnci na velmi mírném ohni, necháme ho zkaramelizovat. Osobně preferuji vytvářet karamel tak, že cukr v hrnci nijak nezamíchám.
 2. Jakmile se cukr úplně rozpustí, vmíchám do něj máslo. Poté přidám salko a důkladně promíchám. Celou směs nechám přejít varem a poté ji odstavím z ohně. Do této ještě horké hmoty přidám mleté vlašské ořechy, vše dobře promíchám a plním oplatky.
 3. Přibližně 10 minut před tím, než začnu plnit oplatky, je položím na vlhkou utěrku, aby změkly a daly se snadno srolovat.
 4. Po srolování oplatek je pečlivě zabalím do alobalu, důkladně utěsním a nechám je vychladnout.
 5. Burisónové roládky:
  Rozšlehám vajíčka s cukrem a kakaem ve vodní lázni, dokud nevznikne hustá pěna. Postupně přidám 200 g tuku, pokračuji ve šlehání, až směs zhoustne. Po sundání z vodní lázně do husté hmoty vmíchám jedno celé balení burizonů, důkladně promíchám a touto náplní naplním oplatku.
 6. Před naplněním oplatky znovu nechám oplatku po dobu 10 minut na vlhké utěrce, aby dostatečně zvlhla a dala se snadno srolovat.
 7. Poté oplatku pečlivě zabalím do alobalu a nechám ji vychladnout.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář