NejRecept.cz Sváteční pečení Narozeniny Recept na francouzský krémeš z listového těsta. Já jsem ho nazvala falešný krémeš.
Recept na francouzský krémeš z listového těsta. Já jsem ho nazvala falešný krémeš.
Recept na francouzský krémeš z listového těsta. Já jsem ho nazvala falešný krémeš.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   5.2.2024

Recept na francouzský krémeš z listového těsta. Já jsem ho nazvala falešný krémeš.

Vyzkoušejte tento jednoduchý recept na falešný krémeš, který je stejně chutný jako originál, ale místo čokoládové polevy je posypaný cukrem. Pokud máte rádi krémové dezerty, tento zákusek z lístového těsta vás určitě potěší. Nazvala jsem ho falešný krémeš, protože je to jednodušší varianta tradičního francouzského krémeše.

20 min
Čas přípravy
7 min
Čas vaření
Suroviny

Základ:

2 ks
listové těsto

Krém:

1 l
mléko
250 g
krystalový cukor
4 ks
žloutek
120 g
zlatý klas nebo vanilkový pudink

Sníh:

4 ks
bílek
100 g
krystalový cukr

Dále:

1/2 l
smetana 33%
dle chuti
krystalový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Zakoupila jsem celý balík listového těsta, které jsem poté rozválela a upekla na opačné straně pečicího plechu při teplotě 220 °C po dobu přibližně 7 minut, přičemž jsem pečení pečlivě sledovala. Před pečením jsem rozválené těsto propíchala vidličkou, aby se při pečení netvořily bubliny.
  2. Pro přípravu krému jsem smíchala všechny potřebné ingredience v hrnci a vařila je, dokud směs nezhoustla podobně jako pudink. Mezitím jsem si ušlehala tuhý sníh z bílků a krystalového cukru, který jsem poté opatrně vmíchala do ještě teplého pudinku, abych vytvořila hladký krém.
  3. Tento krém jsem ihned rozetřela na jeden z upečených plátů listového těsta a nechala ho chladnout. Poté jsem ušlehala tuhou šlehačku z půl litru smetany s krystalovým cukrem a rozetřela ji na vychladlý krém. Na šlehačku jsem položila druhý plát těsta a povrch jsem posypala moučkovým cukrem. Nakonec jsem zákusek nakrájela na rovnoměrné kostky.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář