NejRecept.cz Dezerty Nejlepší dezerty Recept na nejlepší dortíky mini pavlova se šlehačkou a čerstvým ovocem
Recept na nejlepší dortíky mini pavlova se šlehačkou a čerstvým ovocem
Recept na nejlepší dortíky mini pavlova se šlehačkou a čerstvým ovocem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   20.11.2023

Recept na nejlepší dortíky mini pavlova se šlehačkou a čerstvým ovocem

Tento recept na mini pavlovy se šlehačkou je ideální pro slavnostní příležitosti. Základ tvoří tuhý sníh z bílků, cukru krupice, octa a kukuřičného škrobu. Tyto suroviny se šlehají do tuhého sněhu, který se pak nastříká na plech a peče při postupně snižované teplotě. Po upečení se pavlovy plní rostlinnou šlehačkou s kakaem a cukrem, přičemž dekorace zůstává na vaší fantazii​​​​. Recept je jednoduchý na přípravu, přestože výsledný vzhled může působit složitě

30 min
Čas přípravy
90 min
Čas vaření
Suroviny

Základ:

4 ks
bílky
200 g
cukr krupice
1 kávová lžička
ocet
1 polévková lžíce
kukuřičný škrob

Krém:

250 ml
rostlinná šlehačka
2 lžíce
kakao
podle chuti
cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejprve bílky důkladně šleháme společně s cukrem, až vznikne pevný sníh. Pro dosažení ideální konzistence a úplného rozpuštění cukru doporučuji použít vodní lázeň během šlehání.
  2. Po odstranění z vodní lázně přidáme do sněhu zbývající suroviny a promícháme. Tuto směs pak umístíme do cukrářského sáčku s řezaným hrotem a na plech pokrytý pečicím papírem vytvoříme kolečka o průměru přibližně 5 až 6 cm. Při nastříkávání je důležité vytvořit uprostřed dutinu - vyskládat asi tři vrstvy.
  3. Nejdříve si předehřejte troubu na 150 stupňů Celsia. Jakmile do ní vložíte plech s pavlovami, teplotu snižte na 140 stupňů a pečte 15 minut. Poté teplotu dále snižte na 130 stupňů a pokračujte v pečení dalších 75 minut. Během pečení se vyhněte otevírání trouby, aby se udržela stálá teplota. Po dokončení pečení je nejlepší nechat pavlovy v troubě, aby pomalu vychladly.
  4. Naplníme pavlovy pařížskou šlehačkou a poté je ozdobíme podle vlastního výběru. Můžete je například zdobit stejně jako já, přidáním kakaa a cukru do šlehačky pro extra chuť a vzhled.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář