NejRecept.cz Sváteční pečení Narozeniny Recept na panda dort s kokosovým těstem, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémem
Recept na panda dort s kokosovým těstem, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémem
Recept na panda dort s kokosovým těstem, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémem
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   25.9.2023

Recept na panda dort s kokosovým těstem, lahodným malinovým pyré a vanilkovým krémem

Je tradicí, že peču narozeninové dorty pro své sousedy. Peču je pro děti, pro jejich potěšení, podle toho, co mají rády. Tentokrát to byla malá panda, která potěšila malou oslavenkyni k jejím třetím narozeninám. Snažila jsem se vyhovět přáním a myslím, že se mi to docela povedlo. Není to nic těžkého, určitě to zvládnete.

55 min
Čas přípravy
36 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto (3x):

3 ks
bílek
5 lžic
krystalový cukr
100 g
kokos
1 lžíce
strouhanka

Krém:

500 g
mascarpone
360 ml
smetana ke šlehání
5 lžic
moučkový cukr
1 lusk
vanilka

Malinová vrstva:

podle chuti
maliny
trochu
bramborový škrob
Postup receptu
Vytisknout
  1. Bílky vyšleháme s kr. cukrem do pěny. Postupně přidáme kokos a strouhanku a už jen vařečkou zamícháme. Připravené těsto naneseme na papírem vyloženou pečící formu o průměru 24 cm. Pečeme na 180 st. 12 minut. Takto to zopakujeme ještě 2x, abychom dostali 3 těsta.
  2. Na krém dáme vše do misky - lusk pořádně nožem vyjmeme a jadérka přimícháme do krému.
  3. Malinovou vrstvu připravíme následovně. Maliny dáme do hrnce, přidáme trochu vody a necháme rozvařit. Já maliny ještě přecedím přes síto, abych měla jen šťávu bez jadérek. Takto přecezenou šťávu dám znovu do hrnce a přidáme bramborový škrob, který jsem rozmíchala v troše studené vody. Je těžké říci množství, potřebujete se řídit podle toho, kolik šťávy pustily maliny a kolik vody jste přilili do hrnce. Potřebujete dostat takovou konzistenci, aby z vařečky hmota stékala, ale zase aby nebyla příliš hustá.
  4. Začneme vrstvit. Těsto, vanilkový krém, malinová vstva, těsto, krém, malinová vrstva, těsto.
  5. Celý povrch potřeme krémem, obsypeme kokosem a necháme zatuhnout v chladničce. Z marcipánu vytvarujeme oči, nos a ústa. Ze sušenek oreo vytvoříme uši. Já jsem ještě na kraje dala rozdrcené oreo sušenky. Nechte se inspirovat.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář