NejRecept.cz Sváteční pečení Narozeniny Jednohubky Šklebíci s nádivkou podle chuti. Dnes jsem je zkusila znovu a jsou vynikající. Jen se po nich zaprášilo.
Šklebíci s nádivkou podle chuti. Dnes jsem je zkusila znovu a jsou vynikající. Jen se po nich zaprášilo.
Recept Šklebíci s nádivkou podle chuti. Dnes jsem je zkusila znovu a jsou vynikající. Jen se po nich zaprášilo.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   4.1.2024

Šklebíci s nádivkou podle chuti. Dnes jsem je zkusila znovu a jsou vynikající. Jen se po nich zaprášilo.

Vyzkoušela jsem tento recept a musím říct, že je úžasný. Tento malý, přizpůsobitelný pečený pokrm, který může být plněný různými náplněmi podle mého výběru, poskytuje skvělou příležitost pro kreativitu v kuchyni. Když jsem je nedávno připravila, byly tak chutné, že rychle zmizely z talíře. Tento recept je pro mě ideální volbou, když chci něco jedinečného a lahodného.

20 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny

Budeme potřebovat:

250 g
tvaroh (nejlépe farmářský, rozhodně ne z vaničky)
250 g
hera
250 g
hladká mouka
1/2 lžičky
sůl
na potření
vejce
na naplnění
hustá marmeláda nebo povidla
na posypání
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejprve necháme Heru změknout. poté prosijeme mouku a smícháme ji s tvarohem a solí, abychom vytvořili pružné a nelepivé těsto. Toto těsto pak necháme alespoň dvě hodiny, ideálně přes noc, odpočívat v mikrotenovém sáčku v lednici.
  2. Těsto rozdělíme na dvě části, což usnadní práci a poté každou část na mírně pomoučené pracovní ploše vyválíme na placku tlustou přibližně 2 mm.
  3. Pomocí vykrajovátka nebo skleničky vykrajujeme z těsta kolečka - jejich velikost si můžete zvolit podle vlastního uvážení.
  4. Na střed každého kolečka umístíme pomocí dvou lžiček malou kopečku marmelády nebo povidel. Poté kolečko přeložíme a pevně přitlačíme bříškem prstu po okrajích, aby se během pečení příliš neotevřelo a náplň nevytékala.
  5. Přeneseme na plech, který je vyložený papírem na pečení, potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v předehřáté troubě na 200 stupňů, dokud nezískají zlatavě růžovou barvu, což trvá přibližně 10 minut. Hned po upečení je hojně posypeme cukrem.

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé
kuchařky - Naďa Indruchová

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář