Slaný dort k narozeninám

Pro maminku k narozeninám jsem dělala tento slaný dort. Už jsem takové chuťovky dělala mnohokrát na různé způsoby. Je to úplně jednoduché, stačí si připravit pomazánky, koupit toustový chléb, šunku, salám, zeleninu a postačí vám trošku vaší kreativity a chutné dílo je na světě.

Recept Slaný dort k narozeninám

Suroviny

pomazánky (šunková, salát pochoutkový ...)
200 gšunkového salámu (šunka...)
100 gturistického salámu (herkules...)
1 ksvařené vejce
čerstvá zelenina - barevné papriky, rajčátka, ředkvičky, salátová okurka, kudrnatý salát ...)
toustový chléb -světlý, plátkový sýr

Postup přípravy

  1. Potřebujeme kulatou dortovou formu. Do kulaté dortové formy vyskládáme první vrstvu toastového chleba, na kterou dáme část pomazánky. Na to pár koleček šunkového salámu. Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Následuje další vrstva toustového chleba - potřeme zlehka máslem (může být margarín) a na to dáme všechen pochoutkový salát a rozprostřeme. Opět další vrstva toastového chleba, namažeme opět pomazánkou a dáme pár koleček šunkového salámu.
  3. Potom následuje poslední vrstva toustového chleba, opět pomazánka a poklademe na vrch plátkový sýrem. Opatrně odstraníme bok dortové formy a zbylou pomazánkou potřeme boky. Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Já boky ozdobila obyčejně salámem nebo můžeme strouhaným sýrem.
  5. Povrch dortu už zdobíme dle libosti: růžičky ze salámu, kytičky z ředkviček, vajíčko jako myšku... Záleží na chuti a zručnosti.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.

Zdroj: Vaření a pečení s radostí