Sněhové tyčinky s krémem a čokoškou

Jeden z nejlepších receptů na sněhové tyčinky. Nikdy jsem neměla recept, kde by byl adekvátní poměr bílků, cukru a mletých oříšků. Do těchto tyčinek používám vajíčka o velikosti M. Pokud máte větší vajíčka doporučuji použít méně, abyste neměli příliš našlehaný sníh a tak by vám tyčinky po upečení upadli. Krém vanilkový a jemná čokoládová poleva. Koláčky hotové :) Autor: Petra H.

Recept Sněhové tyčinky s krémem a čokoškou

Suroviny

Základ:
4 ksbílky
250 gmoučkového cukru
150 gmletých ořechů
Vanilkový krém:
200 gvanilmixu
500 mlvlažné vody
3 lžícerumu
250 gmásla
4 lžícemoučkového cukru
5 lžicvaječného likéru
čokoládová poleva

Postup přípravy

  1. Vanilkový krém zalijeme vodou a rumem a krátce mixérem šleháme. Necháme asi 10 minut odstát bokem a v druhé misce vyšleháme máslo s cukrem a likérem do pěny. Postupně přidáváme vanilmix a vyšleháme krém, který odložíme do chladničky a připravíme si tyčinky.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Bílky vyšleháme ve vodní lázni do tuhé pěny, vyjmeme z lázně a přidáme ořechy. Promícháme, přendáme do cukrářského sáčku a ozdobnou špičkou tvoříme tyčinky na papírem vyložený plech.
  3. Vložíme do vyhřáté trouby na 150 st. a pečeme asi 20 minut.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Na upečené a vychladlé tyčinky nastříkáme krém, odložíme do lednice pořádně zatuhnout a až poté máčíme do čokolády.
  5. Z této dávky vám vyjde cca 75 kusů tyčinek, ale záleží i na velikosti tyčinky, takže je to individuální.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  6. * Někdy dělávám i takový krém: 300 ml mléka, 1 vanilkový pudink, 1 vanilkový cukr, 5 lžic vaječného likéru, 50 g cukr moučka a 250 g másla - z mléka, pudinku a vanilkového cukru uvařit pudink, do horkého zamíchat vaječný likér a nechat vychladnout. Potom vyšlehat moučkový cukr s máslem a do toho zašlehat vychladlý pudink.

Zdroj: mamincinyrecepty