Sušenková stříška s kávovou příchutí

Luxus v tlamičce. Nepečené, rychlé a samozřejmě i chutné.

Přidal:, 5.9.2015
Kategorie: Dezerty, Koláče, cukroví, Nepečené dezerty
Recept Sušenková stříška s kávovou příchutí

Suroviny

Budeme potřebovat:
54 kssušenky
1 šálekuvařená silná káva
500 gsmetanový sýr
2 lžičkyprášková želatina
1 lžícekakao
1 šálekmoučkový cukr

Postup přípravy

  1. Ve větší misce smícháme smetanový sýr s cukrem a kakaem. Želatinu připravíme podle návodu na obalu a přidáme ji do smetanové nádivky. Promícháme a nádivku rozdělíme na 3 části.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Připravíme si potravinářskou fólii. Na fólii poklademe sušenky (3x6), které předem namočíme do uvařené silné kávy. Natřeme 1/3 nádivky a znovu naskládáme sušenky, natřeme druhou třetinu nádivky, poklademe namočené sušenky a natřeme zbylou nádivku. Opatrně sušenky složíme do tvaru střechy.
  3. Stříšku odložíme do lednice, nejlépe na celou noc. Ráno potravinářskou fólii odstraníme a celý povrch potřeme čokoládovou polevou nebo čokoládovou nádivkou.Tip: Jahodový džem bez chemie

Nádivka na vrch: 125 g máslo + 2 bal. rozpuštěna hořká čokoláda + 3 lžíce moučkový cukr ---> máslo utřeme s moučkovým cukrem do pěny a postupně přilijeme mírně vychladlou rozpuštěnou čokoládu.

Poleva na vrch: 3 lžíce máslo + 1 lžíce olej + 1 bal. čokoláda na vaření ---> vše spolu rozpustíme ve vodní lázni a polijeme celý povrch.

Zdroj: Vk