NejRecept.cz Dezerty Moučníky Trdelník na plechu. Pokud milujete trdelníky, ale otravuje vás příprava, zkuste rychlou a lahodnou alternativu na plech.
Trdelník na plechu. Pokud milujete trdelníky, ale otravuje vás příprava, zkuste rychlou a lahodnou alternativu na plech.
Recept Trdelník na plechu. Pokud milujete trdelníky, ale otravuje vás příprava, zkuste rychlou a lahodnou alternativu na plech.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   8.12.2023

Trdelník na plechu. Pokud milujete trdelníky, ale otravuje vás příprava, zkuste rychlou a lahodnou alternativu na plech.

Tento recept přináší klasický český dezert v novém, jednodušším provedení. Zapomeňte na složitou přípravu s válečky – tato verze nabízí stejnou lahodnou chuť s minimální námahou. Stačí smíchat přísady, roztáhnout těsto na plech, a vaše pečení je na dobré cestě. Ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat tradiční chuť bez zbytečné práce.

20 min
Čas přípravy
20 min
Čas vaření
Suroviny
400 g
polohrubá mouka
250 ml
mléko
3 lžíce
rozpuštěné máslo
8 lžíc
krystalový cukr
42 g
droždí
2 ks
žloutek
špetka
sůl
na potření
bílek
na posypání
nasekané ořechy smíchané se skořicovým cukrem
Postup receptu
Vytisknout
  1. Vytvoříme tradiční těsto na kynutí a necháme ho v misce odpočívat přibližně jednu hodinu, aby dobře vykynulo.
  2. Po vykynutí přeneseme těsto na plech potřený olejem a rozprostřeme ho rovnoměrně po celé ploše. Poté těsto potřeme bílkem a posypeme směsí ořechů a skořice.
  3. Po umístění těsta na plech necháme těsto ještě asi 20 minut kynout. Pak pečeme v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia po dobu 20 minut. Během pečení sledujeme, aby se ořechy nepřipálily.
  4. Po upečení posypeme trdelník moučkovým cukrem a podáváme nakrájený na porce.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář