NejRecept.cz Sváteční pečení Narozeniny Jednohubky Udělejte si zásoby na zimu s touto nejlepší cuketovou pomazánkou
Udělejte si zásoby na zimu s touto nejlepší cuketovou pomazánkou
Recept Udělejte si zásoby na zimu s touto nejlepší cuketovou pomazánkou
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   19.12.2023

Udělejte si zásoby na zimu s touto nejlepší cuketovou pomazánkou

Tento recept je perfektní pro ty, kdo mají bohatou sklizeň cuket a hledají chutný a univerzální způsob, jak je využít. Naše pomazánka je skvělá nejen na topinky, ale můžete ji použít i jako omáčku k masu nebo dokonce jako dip k chipsům. Je to všestranný doplněk k jakémukoli jídlu, který zaručeně oživí vaše zimní stolování.

20 min
Čas přípravy
190 min
Čas vaření
Suroviny
1 kg
žlutá cuketa
150 g
cibule
100 g
kečup
2 lžíce
rostlinný olej
1 lžíce
ocet
1 lžička
sůl
1 lžička
krystalový cukr
podle chuti
česnek
Postup receptu
Vytisknout
  1. Cuketu nejprve důkladně umyjeme a poté ji osušíme. Je ideální vybírat pro tento recept mladší cukety, které ještě nevyvinuly velká semena uvnitř. V případě, že máte k dispozici starší cukety s většími semeny uvnitř, jednoduše je odstraňte pomocí lžíce.
  2. Cuketu nejprve nakrájíme na malé kostičky a ty poté přesuneme do hrnce. Vaříme je, dokud cuketa zcela nezměkne a nerozvaří se. Pro ty, kteří potřebují urychlit přípravu, je možné cuketu rychle rozdrtit pomocí masového mlýnku.
  3. Nejprve očistíme cibuli a česnek a nasekáme je na drobno. Tuto směs pak přidáme k již rozvařené cuketě. Následně směs osolíme, přisypeme trochu cukru a dochutíme pepřem podle osobní preferenci.
  4. Poté do směsi přilijeme olej a přidáme kečup. Směs necháme dusit na mírném ohni přibližně 2 až 3 hodiny. Během dušení je důležité směs občas promíchat, aby se cuketa nepřipálila. Délka dušení se může lišit v závislosti na tom, kolik vody cuketa uvolní. Proto pokračujte ve vaření, dokud nedosáhnete požadované konzistence pomazánky.
  5. Nakonec do směsi vmícháme ocet a necháme pomazánku dusit ještě dalších 10 minut. Po uplynutí této doby pomazánku odstavíme z ohně. Poté ji pečlivě naplníme do sklenic a důkladně je uzavřeme.
  6. Po uzavření sklenic s pomazánkou je otočíme vzhůru nohama. Následně je přikryjeme dekou a necháme pomalu vychladnout. Takto připravené sklenice pak uložíme na tmavé a chladné místo, jako je například komora. Přejeme dobrou chuť!
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář