NejRecept.cz Sladká jídla Buchty Vynikající dvoubarevné buchty na páře podle mého receptu - klasika trochu jinak
Vynikající dvoubarevné buchty na páře podle mého receptu - klasika trochu jinak
Vynikající dvoubarevné buchty na páře podle mého receptu - klasika trochu jinak
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Renata Hriblanova Renata Hriblanova    ·   20.2.2024

Vynikající dvoubarevné buchty na páře podle mého receptu - klasika trochu jinak

Moje vnučka si přála k obědu buchty na páře. Klasika nás už omrzela, proto jsem připravila tyto netradiční pářené buchty. Jsou dvoubarevné, protože do jednoho těsta jsem přidala kakao pro zbarvení. Autor: Renata H.

95 min
Čas přípravy
30 min
Čas vaření
Suroviny
550 g
polohrubá mouka
1 kostka
droždí
400 ml
mléko
2 lžíce
kakao
podle chuti
cukr
podle chuti
máslo
podle chuti
čokoláda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravíme si 2 mísy.
  2. Do jedné mísy dáme 400 g mouky, přidáme kvásek, který jsme připravili tak, že 2/3 kostky droždí jsme dali do sklenice s lžící cukru a trochou mléka. Do bílého těsta použijeme cca 240 ml mléka(sledujeme konzistenci těsta, těsto by nemělo být řídké, ale ani příliš husté).
  3. Do druhé mísy dáme 150 g mouky, kakao a 1 velkou lžíci krystalového cukru, kvásek, který jsme připravili z trochy mléka, lžíce cukru a 1/3 kostky droždí. Do kakaového těsta použijeme cca 160 ml mléka(sledujeme konzistenci těsta, těsto by nemělo být řídké, ale ani příliš husté).
  4. Těsta necháme kynout cca 1 hodinu. Bílé těsto dáme na pracovní desku, do něj vložíme kakaové těsto a ještě dobře ručně vypracujeme. Překládáme z jedné strany na druhou, aby vzniklo dvoubarevné těsto.
  5. Z těsta odebíráme menší kousky, které naplníme podle chuti. Já jsem plnila nutellou. Zavřeme a já jsem je dala do parního hrnce na 30 minut. Potom jsem horké vyklopila do mísy posypané cukrem a dávala na talíř. Polila jsem rozpuštěným máslem, posypala cukrem, čokoládou.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář