Vynikající párty TWISTER tyčinky se slaninou a sýrem

Recept Vynikající párty TWISTER tyčinky se slaninou a sýrem
FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Chlebíčky, jednohubky, chipsy, tyčinky, oříšky, to vše patří na stůl při novoroční/silvestrovské oslavě. Samozřejmě nepočítám alkohol, sladké koláče, které zůstaly po Vánocích. Chcete-li připravit něco netradičního, co bude určitě každému chutnat, zkuste twister tyčinky se slaninou nebo se šunkou. Já je peču každý rok a věřte, že ze stolu zmizí rychleji než obložené chlebíčky, či jednohubky. Použít můžete listové nebo kynuté těsto, i jedno i druhé je fantastické. Autor: Jaja79

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

SUROVINY

kynuté nebo listové těsto
slanina nebo šunka
tvrdý sýr
semínka na posypání
žloutek na potření

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Připravila jsem klasické kynuté těsto, které používám i při pečení vynikajících slaninovosýrových housek. Recept najdete zde: Slaninovosýrové houstičky.
  2. Kynuté těsto rozválíme na pracovní desce na plát silný cca 0,5 cm (pokud se vám nechce připravovat klasické kynuté těsto, můžete koupit i listové těsto. Dělala jsem i s tím, i s tím a obě varianty jsou výborné.)
  3. Těsto nakrájíme na proužky, posypeme strouhaným sýrem, položíme plátek slaniny a takto připravený plátek zatočíme do spirály.
  4. Spirály ukladáma na papírem vyložený plech na pečení, potřeme žloutem, posypeme semínky a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů dozlatova.
  5. Je to výborná pochoutka na párty, určitě zkuste. Já jsem je dělávám každý rok a každý rok nezůstane ani jeden kousek.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit