NejRecept.cz Tipy a triky 10 úžasných nápadů na nádherné dekorace ze zeleniny
10 úžasných nápadů na nádherné dekorace ze zeleniny
Recept 10 úžasných nápadů na nádherné dekorace ze zeleniny
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   28.8.2015

10 úžasných nápadů na nádherné dekorace ze zeleniny

Super nápady na zdobení. Ředkvička, okurka, cibule, salátové listy a dokonce i mrkev se dá použít jako dekorace. Stačí zapojit trochu kreativity a neskutečný design je na světě.

 CIBULE

Budeme potřebovat: bílou cibuli, kolečko mrkve, salátové listy na ozdobu

Cibuli očistíme a překrojíme ji na polovinu. Opatrně vyjmeme celé půlky a ostrým nožem je nakrájíme tak, jak vidíme na obrázku - vykrojíme "zoubky". Kolečko mrkve ostrým nožem nakrájíme do tvaru mřížky. Dvě poloviční lupínky cibule spojíme a do středu umístíme kolečko mrkve. Dole umístíme několik listů salátu a kytka je na světě.

Budeme potřebovat: salátové listy, bílou cibuli

Cibuli očistíme a opatrně ostrým nožem překrojíme, ale ne úplně. Překrojíme ji tak, abychom mohli lupínky stáhnout směrem dolů. Do tvrdé části (horní části) cibule napíchneme párátko a celou nadkrojenú cibuli vložíme do horké vody. Lupínky změknou a bude snadněji oddělit je od středu. Na talíř položíme salátový list a položíme kytku z cibule.

Další možností je neprekrajovať všechny lupínky, ale střed nechat v celku a seříznout ho.

Budeme potřebovat: větší cibule, červené patrinárske barvivo

Cibuli očistíme a vrchní část opatrtne odřízneme. Překrojíme ji (ale ne úplně) na polovinu, znovu na polovinu a každou čtvrtinu překrojíme na menší měsíčky. Každý měsíček opatrně rukama oddělíme a pomocí štětce a potravinářského barviva konce cibule obarvíme.

MRKEV 

Budeme potřebovat: mrkev

Mrvku očistíme a nakrájíme ji na menší části - cca dlouhé 5-6 cm. Ostrým nožem ji z bočních stran nakrájíme na proužky (krájíme opatrně, abychom neprekrojili úplně) - spodní část necháváme v celku. Lupínky opatrně rukama vytvarujeme do květu.

OKURKA

Budeme potřebovat: okurka, škrabka na brambory

Okurku omyjeme a nakrájíme na plátky pomocí škrabky na brambory. Každý plátek srolujeme a vytvarujeme růžičku. Spodní část spojíme párátkem, aby se růžička nerozmotala.

ČERVENÉ ZELÍ

Budeme potřebovať: kousek okurky, červené zelí

Vnitřek okurky vydlabeme a kraje nakrájíme do tvaru zoubků. Zelný list překrojíme na polovinu a každou polovinu vytvarujeme do tvaru měsíčku - viz obrázek. Srolujeme a vložíme do okurky.

CHILLI PAPRIČKA

Budeme potřebovat: tenké dlouhé chilli papričky, salátové listy na ozdobu

Chilli papričku omyjeme a ostrým nožem překrojíme tak, abychom mohli vyříznout jadérko. Jadérko vykrojíme opatrně, abychom ho neporušili. Chilli papričku opatrně ve spodní části odřízneme tak, abychom vytvořili oblý tvar. Do středu v širší části uděláme dírku, vložíme jadérka a kytka je na světě. Na talíř položíme pár listů salátu, položíme kvítky a krásná dekorace je hotová.

ŘEDKVIČKA

Budeme potřebovat: ředkev

Trochu náročnější dekorace z ředkvičky. Vrch odřízneme, jednu ředkvičku nakrájíme na velmi tenké kolečka. Druhou ředkvičku nakrájíme tak, jak můžeme vidět na obrázku - uděláme zářezy, do kterých naskládáme nakrájené kolečka ředkvičky.

ČÍNSKE ZELÍ

Budeme potřebovat: čínské zelí, vrch z otevřené konzervy

Čínské zelí překrojíme na polovinu a spodní část pomocí vrchu z konzervy nakrájíme na proužky. Jednoduchý nápad na super dekoraci.

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář