10 úžasných nápadů na nádherné dekorace ze zeleniny

Recept 10 úžasných nápadů na nádherné dekorace ze zeleniny

Přidal: NejLucka, 28.8.2015

Kategorie: Tipy a triky

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Super nápady na zdobení. Ředkvička, okurka, cibule, salátové listy a dokonce i mrkev se dá použít jako dekorace. Stačí zapojit trochu kreativity a neskutečný design je na světě.

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: NejLucka, 28.8.2015

Kategorie: Tipy a triky

 CIBULE

Budeme potřebovat: bílou cibuli, kolečko mrkve, salátové listy na ozdobu

Cibuli očistíme a překrojíme ji na polovinu. Opatrně vyjmeme celé půlky a ostrým nožem je nakrájíme tak, jak vidíme na obrázku - vykrojíme "zoubky". Kolečko mrkve ostrým nožem nakrájíme do tvaru mřížky. Dvě poloviční lupínky cibule spojíme a do středu umístíme kolečko mrkve. Dole umístíme několik listů salátu a kytka je na světě.

Budeme potřebovat: salátové listy, bílou cibuli

Cibuli očistíme a opatrně ostrým nožem překrojíme, ale ne úplně. Překrojíme ji tak, abychom mohli lupínky stáhnout směrem dolů. Do tvrdé části (horní části) cibule napíchneme párátko a celou nadkrojenú cibuli vložíme do horké vody. Lupínky změknou a bude snadněji oddělit je od středu. Na talíř položíme salátový list a položíme kytku z cibule.

Další možností je neprekrajovať všechny lupínky, ale střed nechat v celku a seříznout ho.

Budeme potřebovat: větší cibule, červené patrinárske barvivo

Cibuli očistíme a vrchní část opatrtne odřízneme. Překrojíme ji (ale ne úplně) na polovinu, znovu na polovinu a každou čtvrtinu překrojíme na menší měsíčky. Každý měsíček opatrně rukama oddělíme a pomocí štětce a potravinářského barviva konce cibule obarvíme.

MRKEV 

Budeme potřebovat: mrkev

Mrvku očistíme a nakrájíme ji na menší části - cca dlouhé 5-6 cm. Ostrým nožem ji z bočních stran nakrájíme na proužky (krájíme opatrně, abychom neprekrojili úplně) - spodní část necháváme v celku. Lupínky opatrně rukama vytvarujeme do květu.

OKURKA

Budeme potřebovat: okurka, škrabka na brambory

Okurku omyjeme a nakrájíme na plátky pomocí škrabky na brambory. Každý plátek srolujeme a vytvarujeme růžičku. Spodní část spojíme párátkem, aby se růžička nerozmotala.

ČERVENÉ ZELÍ

Budeme potřebovať: kousek okurky, červené zelí

Vnitřek okurky vydlabeme a kraje nakrájíme do tvaru zoubků. Zelný list překrojíme na polovinu a každou polovinu vytvarujeme do tvaru měsíčku - viz obrázek. Srolujeme a vložíme do okurky.

CHILLI PAPRIČKA

Budeme potřebovat: tenké dlouhé chilli papričky, salátové listy na ozdobu

Chilli papričku omyjeme a ostrým nožem překrojíme tak, abychom mohli vyříznout jadérko. Jadérko vykrojíme opatrně, abychom ho neporušili. Chilli papričku opatrně ve spodní části odřízneme tak, abychom vytvořili oblý tvar. Do středu v širší části uděláme dírku, vložíme jadérka a kytka je na světě. Na talíř položíme pár listů salátu, položíme kvítky a krásná dekorace je hotová.

ŘEDKVIČKA

Budeme potřebovat: ředkev

Trochu náročnější dekorace z ředkvičky. Vrch odřízneme, jednu ředkvičku nakrájíme na velmi tenké kolečka. Druhou ředkvičku nakrájíme tak, jak můžeme vidět na obrázku - uděláme zářezy, do kterých naskládáme nakrájené kolečka ředkvičky.

ČÍNSKE ZELÍ

Budeme potřebovat: čínské zelí, vrch z otevřené konzervy

Čínské zelí překrojíme na polovinu a spodní část pomocí vrchu z konzervy nakrájíme na proužky. Jednoduchý nápad na super dekoraci.

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit