NejRecept.cz Zdravé recepty Červená řepa 10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny
10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny
10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   24.9.2019

10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny

Červená řepa je vynikající a hlavně zdravá surovina, která dodá Vašemu tělu všechny potřebné vitamíny, které tělo ztrácí během sychravého a ošklivého počasí. Pokud máte slabý imunitní systém, doporučujeme červenou řepu zařadit do Vašeho jídelníčku.

Sdílet na Facebooku

Červená řepa je bohatá na velké množství vitamínů a to hlavně na vitamíny C, E, obsahuje železo, hořčík, draslík a zinek. Obsahuje také vysoký obsah kyseliny listové a proto se červená řepa doporučuje i těhotným ženám, aby se plod příznivě vyvíjel. Červená řepa také snižuje vysoký cholesterol a krevní tlak, posiluje vlasy a nehty, podporuje funkci jater, bojuje proti únavě a pomáhá i v boji proti různým alergiím. Pomáhá unaveným očím a zmírňuje bolestivou menstruaci. Je bohatá na jód, proto je velmi důležitá i při léčbě štítné žlázy.

 

1. Bleskový detox díky výbornému salátu s červenou řepou, po kterém se hubne za pár dní

Léto je sice na konci a plavky pomaličku odkládáme do šuplíku, ale ani během zimy netřeba zanedbávat své tělo. Červená řepa je vynikající surovinou nejen na nastartování metabolismu, ale i na odplavení toxických látek z těla a dokonce umí dát do pořádku i zanedbaná střeva.

Recept najdete ZDE

2. Tukožroutský zeleninový salát, který nastartuje metabolismus a s postavou udělá zázraky

I vy se trápíte v posilovně a shazujete kila do plaveček? Léto je brzy zde a řekněme si pravdu, kdo nemá problém obléct na sebe kraťasy, tílko nebo plavky. Zvykneme hubnout už po Vánocích, abychom měli postavu jako modelky, ale někdy se nám to nedaří. Vyzkoušejte tento salát, který si během diety oblíbíte. Nastartuje metabolismus, pročistí střeva a s postavou udělá zázraky.

Recept najdete ZDE

3. Roláda z červené řepy

Klasická slaná roláda se připravuje z tvrdého sýra, no co tak připravit si roládu z červené řepy, brambor, vajíčka, mrkve a jiných dobrot? Vyzkoušejte!

Recept najdete ZDE

10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny, krok 1

4. Červená řepa po burgundsku

Tak, protože je dnes popeleční středa, je třeba začít s půstem. Bez masa je to dnes velmi těžké, ale tak pokud je třeba, tak je třeba. I naše tělo si potřebuje odpočinout od masa a přece i tradice se mají zachovávat. Dnes jsem připravila k obědu vynikající pochoutku a hlavně i plnou vitamínů z červené řepy, mrkve, cibule, česneku a dalších skvělých surovin. Už nezůstalo nic a i při psaní receptu se mi sbíhají sliny. Dala bych si ještě i dvě porce.

Recept najdete ZDE

10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny, krok 2

5. Nakládaná červená řepa

Již delší dobu jsem se chystala na domácí zavařování - nakládanou řepu a tak jsem ji nedávno vyzkoušela. Není sice domácí, ale letos vyzkouším i z domácí, pokud se nám v zahradě zadaří :) Miluji řepu k jakémukoliv hlavnímu jídlu. Ať už nastrouhanou nebo na kostky, na měsíčky, rozmixovaou, je to jedno. Plná vitamínů, proto vyzkoušejte i vy.

Recept najdete ZDE

 

6. Pečená řepa s česnekem

Někdy nemám chuť na klasickou přílohu, na rýži nebo brambory a tak experimentuji se zeleninou. Dnes to byla řepa, kterou jsem zapekla spolu s česnekem a namarinovala jsem ji v balsamicu s olejem. Byla fantastická a hlavně nesmíme zapomínat, že řepa je plná vitamínů.

Recept najdete ZDE 

10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny, krok 3

7. Salát z červené řepy

Dostala jsem od sousedky pořádnou dávku červené řepy, tak jsem zkoušela nové saláty a přílohy k hlavnímu jídlu. O tento recept se musím s Vámi podělit. Bylo to fantastické :) s bílým jogurtem, česnekem, vajíčkem a sýrem.

Recept najdete ZDE 

10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny, krok 4

 

8. Červená řepa s křenem

Červenou řepu si vypěstujeme na zahradě, tak ji i zpracujeme, je vhodná zejména jako příloha k masu přes zimu. My jsme někdy zvykli červenou řepu jíst pouze na Velikonoce, dnes už ji dělávám i na tento způsob a podáváme ji například s karbanátky a s bramborovou kaší.

Recept najdete ZDE

9. Salát z červené řepy se zakysanou smetanou

Během těchto veder to chce něco velmi lehké a chutné. Nechce se mi dlouho stát v kuchyni, proto vymýšlím, co bych "uvařila" za krátký čas. Nyní máme také sezónu červené řepy. Netřeba ji dlouho vařit a je velmi sladká. Zkuste ji připravit jako já a čím déle ji necháte v chladničce marinovat, tím je lepší. Já ji mám ráda i syrovou. Super křupe pod zuby.

Recept najdete ZDE

10. Zelí z červené řepy

Pokud máte rádi červenou řepu, určitě si připravte chutnou přílohu/salát k pečenému masu nebo tento salát můžete podávat jako samostatnou přílohu. Případně, pokud hubnete, považujte to za hlavní chod. Samozřejmě tehdy vynechejte cukr, ale podle mě trochu cukru neuškodí ani v dietě, vždyť nemůžete hned úplně vynechat všechno, ale postupně :)

Recept najdete ZDE

10 receptů z červené řepy, které Vás ochrání před únavou a pomohou doplnit vitamíny, krok 5

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář