NejRecept.cz Zavařeniny Džemy a marmelády 15 fantastických receptů na chutné domácí marmelády/džemy
15 fantastických receptů na chutné domácí marmelády/džemy
15 fantastických receptů na chutné domácí marmelády/džemy
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   6.6.2019

15 fantastických receptů na chutné domácí marmelády/džemy

Pokud máte v zahradě ovoce, určitě ho zpracujte i jako zásoby na zimu. Zavařené pokrájené ovoce, marmelády, džemy nebo povidla je nejlepší varianta. Jahody, maliny, třešně, višně, hrušky, jablka a dokonce i exotické ovoce jako citrony a kiwi se dají zpracovat na chutné marmelády. Určitě vyzkoušejte alespoň jeden recept z této sbírky.

Sdílet na Facebooku

1. Jahodový džem

Pokud nevíte co s jahodami, uvařte si domácí jahodový džemík.

Recept najdete ZDE

2. Jahodový džem bez chemie

Co nevidět je sezóna jahod, proto netřeba zapomínat ani na marmeládové zásoby. Jahodová marmeláda se hodí téměř do každého dezertu nebo jen tak natřít na čerstvý, voňavý domácí chlebíček, případně přidat do buchet.

Recept najdete ZDE

3. Domácí meruňková marmeláda

Není nic lepšího, když v zimě otevřeme svou komoru a shlédneme tam svou práci. Takže, pokud i vy chcete, abyste měli plnou komoru svých dobrot, tak šup do kuchyně. Džemy, čalamády, zavařené okurky, ovoce, cibulky, papriky, lečo, třešně, meruňky, švestky, povidla, no možností je mnoho :)

Recept najdete ZDE

4. Domácí rybízová marmeláda

Není nad domácí marmelády. Miluji když vidím v zahradě jako dozrává ovoce. Tehdy vím, že v kuchyni se určitě nudit nebudu. Nedávno jsem dělala rybízový džem a vyšel mi neskutečně krásně. Hustý, na chlebu drží velmi pěkně a přitom chuťově nenahraditelný. Ne jako ty z obchodu.

Recept najdete ZDE

5. Domácí jahodová marmeláda

Tak i letos to vypadalo nějak takto. 12 plných sklenic chutné jahodové marmelády z jahod z mé zahrady. Miluji jahody, je to asi oblíbené ovoce celé sezóny. Ještě mohu borůvky, ty bohužel tohoto roku nebudou, posekal mi je manžel, když jsem mu nevytíčila prostor, kam sekačka nesmí. Příští rok budou jiné marmelády.

Recept najdete ZDE

 

6. Fantastická domácí meruňková marmeláda

Z této dávky vyšlo 10 kusů 540 ml skleniček. Pokud máte doma zralé meruňky, určitě je zpracujte na marmeládu. Meruňková marmeláda se hodí do koláčů, ale i na chlebíček s máslem. Do této marmelády se přidává i vanilkový cukr, dodá marmeládě mnohem lepší chuť. Nejlepší je však domácí, do obyčejného cukru vložíte zrníčka lusku, pak i celý lusk a necháte stát cca 1 týden.

Recept najdete ZDE 

7. Džem z červeného melounu

Už během minulé sezóny jsme vám nabízeli recept ze slupek z červeného melounu a nyní bychom vám chtěli nabídnout džem z dužiny z této oblíbené letní chuťovky. Hodí se do palačinek, na lívance, na oslazení nápojů, protože se přidává i citronová šťáva a kůra, bude nápoj mnohem lepší. Zkuste.

Recept najdete ZDE 

8. Fantastická jahodová marmeláda, hotová do půl hodinky

Jahod je stále hodně, proto je třeba použít do koláčů, na marmelády, připravit třeba i osvěžující jahodovou zmrzlinu nebo bude stačit, pokud je posypete cukrem a podáváte jako chutný dezert. Pro přípravu této marmelády vám bude stačit 30 minut. 6 minut na vaření a zbývajících 24 minut na přípravu ostatního. Poctivá domácí marmeláda je top. Použít ji můžete na palačinky, do koláčů, zákusků nebo i na krajíc chleba s máslem.

Recept najdete ZDE 

9. Jahodová marmeláda s mátou (s kousky jahod) bez přidání cukru

Minulý týden jsem si byla nasbírat jahody. Ještě že existují ten samozber ovoce. Já jsem se tam pořádně najedla, protože při sbírání můžete jíst kolik můžete a to ještě zdarma a ještě jsem si i přinesla práci domů. Dělala jsem tradiční jahodovou marmeládu i s mátou. Příjemná, ne přeslazená a hlavně osvěžující marmeláda bez přidání bílého nebo třtinového cukru. I takto to jde, bez cukru.

Recept najdete ZDE 

10. Borůvková marmeláda

Zásoby na zimu nesmí chybět. Domácí marmeláda z domácích borůvek.

Recept najdete ZDE 

11. Jahodová marmeláda s kokosem

Něco chutné a trochu exotické. Vynikající jahodová marmeláda s kokosem je neuvěřitelně chutná. Zkuste a uvidíte :)

Recept najdete ZDE 

12. Domácí borůvkový džem

Z 1 kg borůvek a 500 g kr. cukru připravíte chutný borůvkový džem. Samozřejmě cukru můžete ubrat, já měla pravé lesní borůvky, které byly velmi kyselé. Pokud máte ze své zahrady ty šlechtěné velké, tak ty budou určitě sladší. Určitě zkuste, pouze ovoce a cukr, stará klasická metoda vaření džemíku.

Recept najdete ZDE 

13. Exotická KIWI marmeláda

Pokud máte rádi kiwi, neváhejte a připravte si chutnou, voňavou, hustou marmeládu.

Recept najdete ZDE 

14. Citronová marmeláda ze tří surovin

Jen tři suroviny vám postačí na přípravu citrónové marmelády. Vynikající chuť!

Recept najdete ZDE 

15. Třešňová marmeláda

Třešňová sezóna je tu, proto netřeba zapomínat, připravit si domácí marmeládu. Luxusní chuť!

Recept najdete ZDE 

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář