NejRecept.cz Tipy a triky Jak levně a efektivně vyčistit kuchyňský dřez
Jak levně a efektivně vyčistit kuchyňský dřez
Recept Jak levně a efektivně vyčistit kuchyňský dřez
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   17.8.2015

Jak levně a efektivně vyčistit kuchyňský dřez

Kuchyňské dřezy jsou plné bakterií a mikrobů. Denno denně přicházíme do styku se špinavým nádobím a řekněme si pravdu, kdo po každém umytí čistí kuchyňský dřez?

Supermarkety nabízejí širokou škálu čisticích prostředků, ale jsou zbytečně drahé a ve většině případů škodí nejen životnímu prostředí, ale i nám. Vysušují ruce, škodí nehtem, způsobují různé alergické reakce a jiné.

Často zapomínáme na to, že i doma si dokážeme vyrobit čistící prostředek za pár korun, který je častokrát mnohem účinnější než chemické prostředky, které prodávají v obchodech.

 

Na výrobu domácího čisticího prostředku, po kterém bude Váš kuchyňský dřez zářit a bude zbaven bakterií a mikrobů budete potřebovat:

  • soda bikarbona
  • potravinářská kyselina citronová
  • teplá voda
  • houba
  1. Umyvadlo polijeme teplou vodou a posypeme ho potravinářskou citrónovou kyselinou. Pak umyvadlo posypeme sodou a necháme 10 - 15 minut působit. Můžeme vidět, že se na umyvadle objeví bílá pěna.
  2. Po 15 minutách umyvadlo houbou umyjeme /pomůžeme si teplou vodou/.
  3. Po umytí uvidíte, že umyvadlo je mnohem lesklejší než před čištěním, bez žádných vápenatých usazenin a bez žádných skvrn. Suchou švédskou utěrkou umyvadlo utřeme do sucha.

Zdroj: Neum-bih

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář