Jak levně a efektivně vyčistit kuchyňský dřez

Kuchyňské dřezy jsou plné bakterií a mikrobů. Denno denně přicházíme do styku se špinavým nádobím a řekněme si pravdu, kdo po každém umytí čistí kuchyňský dřez?

Přidal:, 17.8.2015
Kategorie: Tipy a triky
Recept Jak levně a efektivně vyčistit kuchyňský dřez

Supermarkety nabízejí širokou škálu čisticích prostředků, ale jsou zbytečně drahé a ve většině případů škodí nejen životnímu prostředí, ale i nám. Vysušují ruce, škodí nehtem, způsobují různé alergické reakce a jiné.

Často zapomínáme na to, že i doma si dokážeme vyrobit čistící prostředek za pár korun, který je častokrát mnohem účinnější než chemické prostředky, které prodávají v obchodech.

 

Na výrobu domácího čisticího prostředku, po kterém bude Váš kuchyňský dřez zářit a bude zbaven bakterií a mikrobů budete potřebovat:

  1. Umyvadlo polijeme teplou vodou a posypeme ho potravinářskou citrónovou kyselinou. Pak umyvadlo posypeme sodou a necháme 10 - 15 minut působit. Můžeme vidět, že se na umyvadle objeví bílá pěna.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Po 15 minutách umyvadlo houbou umyjeme /pomůžeme si teplou vodou/.
  3. Po umytí uvidíte, že umyvadlo je mnohem lesklejší než před čištěním, bez žádných vápenatých usazenin a bez žádných skvrn. Suchou švédskou utěrkou umyvadlo utřeme do sucha.

Zdroj: Neum-bih