NejRecept.cz Sváteční pečení Narozeniny Jednohubky Banány v tvarohovo čokoládové náplni - FOTOPOSTUP
Banány v tvarohovo čokoládové náplni - FOTOPOSTUP
Recept Banány v tvarohovo čokoládové náplni - FOTOPOSTUP
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Jaja79    ·   26.3.2015

Banány v tvarohovo čokoládové náplni - FOTOPOSTUP

Jednoduché, nepečené a fantastické banány v tvarohovo čokoládové náplni. Vynikající a rychlá sladká pochoutka. Pokud chcete chutnou sladkou dobrotu, určitě vám doporučuji tyto obalované banány. Ještě po Vánocích mi zůstaly dortové oplatky v komoře a přiznám se zapomněla jsem na ne. A protože do dalších Vánoc by nevydržely, musela jsem je spotřebovat. Je to luxusní dezert, ne příliš sladký, ale i tak velmi chutný. Autor: Jaja79

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Budeme potřebovat:

110 g
tmavá čokoláda
200 g
tvaroh
2 ks
dortové oplatky
60 g
máslo
2 ks
banán
Postup receptu
Vytisknout
  1. Dortové oplatky pomocí mixéru rozmixujeme na jemný prášek (můžeme použít sušenky nebo piškoty). V druhé misce tvaroh promícháme vidličkou, přidáme rozdrcené dortové oplatky a důkladně promícháme.
  2. Nad párou rozpustíme máslo spolu s čokoládou (90 g) a následně tuto hmotu přidáme k tvarohu. Dobře promícháme (můžeme přidat i cukr - podle chuti).
  3. Připravíme si potravinářskou fólii, kterou roztáhneme na pracovní desku. Navrstvíme tvarohovou nádivku a uložíme banán. Banán zabalíme, fólii pořádně stáhneme a odložíme do chladničky na 20 minut.
    * TIP: Pokud nechceme mít tvar rolády, můžeme si připravit jednohubky (kuličky). Banán nakrájíme na kolečka a uložíme ho do těsta. Vytvarujeme kuličky a dáme je do lednice ztuhnout.
  4. Vrch ozdobíme strouhanou čokoládou (20 g) a podáváme. Dobrou chuť!
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář