NejRecept.cz Dorty Sladké dorty Bez cukru, bez mouky a hlavně za 10 minut připraven cheesecake s malinami
Bez cukru, bez mouky a hlavně za 10 minut připraven cheesecake s malinami
Recept Bez cukru, bez mouky a hlavně za 10 minut připraven cheesecake s malinami
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   15.3.2016

Bez cukru, bez mouky a hlavně za 10 minut připraven cheesecake s malinami

Příprava mi trvala zhruba 10 minut, určitě ne déle. Je to velmi jednoduchý dort, který sníte ještě rychleji než ho připravíte.

Sdílet na Facebooku
Suroviny
1 bal.
bezlepkové sušenky
30 g
máslo
1 lžíce
kokosový olej
250 g
mascarpone
250 g
jemný tvaroh
med nebo sladidlo podle chuti
250 g
maliny
1/2 bal.
želatina v prášku
Postup receptu
Vytisknout
  1. Sušenky rozmixujeme tyčovým mixérem na prášek, přidala jsem rozpuštěné máslo a rozpuštěný kokosový olej (olej jsem přidala jen pro jistotu, aby základ na 100% ztuhl).
  2. Připravila jsem si nejmenší kulatou formu na pečení jakou jsem doma našla - 15 cm, dno jsem vyložila pečícím papírem a šup sušenkovou hmotu do formy. Lžící jsem uhladila a navrstvila jsem utřené mascarpone s tvarohem (osladila jsem sladidlem, ale klidně můžete použít i med nebo cukr, jak chcete). Přidala jsem kvalitní mascarpone, které je tuhé, ne jeho napodobeniny, které se ještě i hýbou v kelímku. Kvalitní mascarpone je husté a lžící se hůře vybírá z obalu.
  3. Na tuto mascarpone hmotu, kterou jsem pěkně uhladila jsem navrstvila malinovou hmotu - maliny jsem tyčovým mixérem vymixovala na dřeň, přidala jsem polovinu želatiny a jemně dřeň v mikrovlnce ohřála. Nalila jsem na mascarpone hmotu a odložila do chladničky.
  4. Příprava mi trvala zhruba 10 minut, určitě ne déle. Je to velmi jednoduchý dort, který sníte ještě rychleji než ho připravíte.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář