NejRecept.cz Dezerty Rolády Sladké rolády Bezé roláda se šlehačkou
Bezé roláda se šlehačkou
Recept Bezé roláda se šlehačkou
NejLucka NejLucka    ·   26.9.2016

Bezé roláda se šlehačkou

Už jsem skoro zapomněla, jak je tahle roláda úžasná. Lehká a nadýchaná, plná šlehačky a oříšků. Dříve zákusek, který jste koupili v každé cukrárně, dnes pro některé velká neznámá. A tak Vám ji trochu připomenu, protože kromě skvělé chuti, je i velice jednoduchá na přípravu.

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Oříškové bezé:

125 g
bílků
80 g
cukru krupice
30 g
mletých lískových oříšků
40 g
hladké mouky

Šlehačková náplň:

250-300 ml
smetany ke šlehání (použila jsem 35%)
1-2 lžíce
krupicového cukru (podle chuti)
Postup receptu
Vytisknout
  1. Troubu předehřejte na 200 stupňů, plech si vyložte pečícím papírem.
  2. Bílky vyšlehejte s cukrem do pevného sněhu, nejdříve šlehejte při nižších otáčkách samotné bílky, pak postupně přidejte cukr a otáčky zvyšte na maximum.
  3. Stěrkou vmíchejte mleté oříšky a mouku. Těsto rozetřete na připravený pečící papír, není nutné po celé ploše, aby vrstva těsta nebyla příliš tenká. Dejte péct do vyhřáté trouby na 10 - 12 minut, až je těsto lehce do růžova.
  4. Po upečení plát sejměte z plechu, lehce posypte moučkovým cukrem a překlopte na čistý kus pečícího papíru. Nechte vychladnout, pak papír z plátu opatrně sloupněte.
  5. Smetanu ušlehejte společně s cukrem do tuha, rozetřete na vychladlý plát a pomocí pečícího papíru zatočte. Zabalenou roládu dejte do lednice vychladit.
  6. Před servírováním posypte moučkovým cukrem, krájejte zoubkovaným nožem. 

    TIP: Pokud chcete roládu ještě vylepšit, můžete do ušlehané šlehačky vmíchat 50 g nastrouhané hořké čokolády nebo lžičku čerstvě mleté kávy. Já ji mám ale nejradši jen tak :)

Zdroj: Víkendové pečení

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář