Cheesecake s borůvkovým mramorovým efektem

Recept Cheesecake s borůvkovým mramorovým efektem
FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Tentokrát zde máme cheesecake, který je trošku ozvláštněn svým vzorem. Díky borůvkové polevě, kterou jsem do krému nevmíchala, ale pěkně navrstvila, vypadá tento koláč zajímavě a nepotřebuje žádnou polevu či zdobení. Určitě jím překvapíte jakoukoli návštěvu či blízké.

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU
Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Sušenkový základ

200 gsušenky
100 gmáslo

Náplň

500 gjemný tvaroh
250 gcream cheese/pomazánkové máslo
200 gzakysaná smetana
2 ksvejce
100 gbílá čokoláda
80 gmoučkový cukr
2 lžícehladká mouka

Borůvková vrstva

250grozmražené borůvky
1 lžícekukuřičný škrob
1 ks (20 g)vanilinový cukr
1 polévková lžícemoučkový cukr
voda

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Sušenky rozmixujeme. Přidáme máslo pokojové teploty a opět mixujeme. Vzniklou směs vysypeme do kulaté formy (průměr 24 cm) vystlané pečícím papírem. Rovnoměrně upěchujeme po okrajích i na dno formy. Dáme předpéct do trouby vyhřáté na 180 stupňů cca 10 minut.
  2. Připravíme si borůvkovou směs. V trošce šťávy, kterou pustily mražené borůvky, si rozmícháme kukuřičný škrob. Borůvky spolu s cukry a škrobem vaříme na mírném ohni do zhoustnutí. Podle konzistence můžeme přilít i vodu. Mírně hustou borůvkovou směs propasírujeme přes sítko. Vzniklou hladkou část necháme vychladnout.
  3. Tvaroh, cream cheese a zakysanou smetanu vyšleháme. Přišleháme vajíčka. Bílou čokoládu rozpustíme a vmícháme do tvarohové náplně. Nakonec přimícháme mouku a cukr.
  4. Polovinu náplně vylijeme na sušenkový základ. Nyní nalijeme polovinu hladké borůvkové směsi a špejlí procházíme po vrchu a vytvoříme různé vzory. Dále nalijeme druhou část náplně a na vrch opět borůvkovou směs, ze které na vrchu pomocí špejle vytvoříme vzor – „mramorový efekt“.
  5. Takto připravený cheesecake dáme péct do trouby vyhřáté na 155 stupňů 50–60 minut. Při pečení cheesecake zvyknu dávat na spodek trouby plech s vodou. Po dopečení necháme cheesecake vychladnout v pootevřené troubě alespoň půl hodiny. Následně cheesecake odložíme do chladničky, ideálně přes noc.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit