Čokoládové pokušení

Vynikající čokoládový zákusek se šlehačkou. Ak máte radi krémové zákusky, tak toto je recept pre vás. Těsto je pouze z bílků, nepřidávají se žloutky, ty použijeme do krému, do kterého se přidává i kvalitní hořká čokoláda. Určitě vyzkoušejte, na oslavu jako stvořený. Já jsem použila 70%tnou čokoládu, můžete i více %tnou, nebo můžete použít i obyčejnou mléčnou. I s tou jsem to už zkoušela a bylo to senazčné. Autor: Triniti

Přidal:, 27.12.2014
Kategorie: Koláče, Zákusky, Dezerty, Moučníky, Koláče, cukroví
Recept Čokoládové pokušení

Suroviny

Těsto:
6 ksbílku
200 gkr. cukr
6 lžicpolohrubá mouka
1/2 bal.prášek do pečiva
100 ghořká čokoláda
150 mlolej
Krém:
6 ksžloutku
6 lžicmoučkový cukr
100 ghořká čokoláda
125 gmáslo
Dále budeme potřebovat:
300 mlsmetana ke šlehání
1 bal.ztužovač

Postup přípravy

  1. Bílky s cukrem vyšleháme do pěny a postupně přidáme olej. V druhé misce si spojíme mouku smíchanou s práškem do pečiva a nastrouhanou čokoládu (na hrubém struhadle).Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech, který jsme si vymastili máslem a vysypali moukou. Pečeme při teplotě 180 stupňů do zlata.
  3. Připravíme si krém. Nad párou si vyšleháme žloutky s cukrem a přidáme nalámanou čokoládu. Když je čokoláda rozpuštěná, odstavíme z vodní lázně a necháme vychladnout. Do mírně vychladlé masy přidáme máslo a rozpustíme ho za stálého míchání. Navrstvíme na upečené a vychladlé těsto.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Vyšleháme si šlehačku se Smetafix a navrstvíme na čokoládový krém. Ozdobíme podle sebe a dáme ztuhnout nejlépe na celou noc do chladničky. Dobrou chuť!