Čokoládové sušenky s mandlemi

Čokoládové sušenky s mandlemi, s tímhle těstem se nádherně pracovalo. Sušenky se vůbec neroztekly a zůstaly tam krásně ty hrany. Určitě si tento recept zapište a pokud budete mít čas, upečte si je k nedělní kávičce nebo k šálku čaje. Já jsem je tohoto roku pekla jako vánoční cukroví, ale klidně i během roku. Já si je tedy udělám i mimo svátky. Autor: Petra

Recept Čokoládové sušenky s mandlemi

Suroviny

180 gmásla
4 lžícemoučkového cukru
180 ghladké mouky
3 lžícesolamylu
špetkasoli
80 ghořké čokolády
5 lžicmléka
čokoládová poleva
drcené mandle

Postup přípravy

  1. Máslo si nezapomeňte vybrat, aby mělo pokojovou teplotu :).Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny, postupně přidáme prosátou mouku smíchanou se solamylem (škrobem) a špetkou soli.
  3. V malém hrnci ohřejeme mléko, nalámeme čokoládu a necháme ji rozpustit. Rozpouštíme ve vodní lázni, aby nám čokoláda neshořela.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Rozpuštěnou čokoládu dáme do misky s moukou a ostatními suroviny a mixérem vyšleháme na hladké těsto, které přendáme do cukrářského sáčku se zdobící špičkou a na plech, který jsme vyložili papírem stříkáme takové tvary, jak mám na fotce. Esíčka nebo jak se vám podaří.
  5. Upečeme v předem vyhřáté troubě - 180 stupňů a pečeme max. 10 minut - sledujeme.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. Upečené necháme vychladnout a potom jednu stranu namočíme do čokolády a posypeme sekanými mandlemi.

Zdroj: mamincinyrecepty