Čokoládový dort se šlehačkou

Tak takový dort jsem pekla pro mého pravnuka na rozloučku se školkou. Byl to opravdu velký boj, protože v ten den, kdy jsem dort dělala, bylo neskutečně teplo. Všechno se tálo pod rukama a tak jsem stále dávala dortík do ledničky nebo do mrazničky pro rychlost. Podařil se na jedničku a jsem velmi ráda, že každému chutnalo. Autor: Milka

Přidal:, 12.7.2018
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty, Moučníky
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Čokoládový dort se šlehačkou

Suroviny

Těsto:
6 ksvajec
30 dkgcukru
30 dkgpolohrubé mouky
1 bal.prášek do pečiva
1 dlvody
1,5 dloleje
Dále:
100 gořechy
2 PLkakao
2 PLvoda
marcipán na zdobení
džem
trubičky
stuhu a ozdoby
Náplň:
5 ksmáslo, já dávám ztužený tuk
5 ksvajíček
1 bal.čokoláda na vaření 20 dkg
25 dkgcukru krystal
2 PLkakao

Postup přípravy

  1. Uvedené suroviny jsou na jeden plát těsta. Upečeme 3 pláty.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Do druhého přidáme namísto 10 dkg mouky - 10 dkg ořechů a do třetího přidáme 2 lžíce kakaa a přidáme ještě 2 PL vody.
  3. Pečeme při 180 ° C 20 minut. Necháme vychladnout.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Vajíčka vybijeme nad párou do zhoustnutí a postupně přidáváme cukr, dále kakao a rozpuštěnou čokoládu. Necháme vychladnout a smícháme s utřeného másla. Já dávám stužený tuk. Krém dáme do lednice alespoň na půl hodiny. Potom plníme pláty.
  5. Každý plát nejprve potřeme džemem, pak navrstvíme náplň a přiložíme druhý plát. Krémem potřeme i boky dortu. Vrchní část pokryjeme fondánem nebo šlehačkou a na boky přikládáme trubičky. Dáme mašlí a ozdobíme podle fantazie.Tip: Jahodový džem bez chemie