Dort Frozen s jedlým papírem

Dort Frozen s jedlým papírem. Autor: IvettaG

Přidal:, 13.8.2015
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty
Recept Dort Frozen s jedlým papírem

Suroviny

Korpus:
5 ksvajec
10 lžiccukru
10 lžicteplé vody
10 lžicpolohrubé mouky
1 lžičkakypř. prášku
Kokosový krém:
2 balíčkykokosového pudingu Olé bez vaření
1 a 1/2másla
1/2 plechovkysalka
5-6 lžickokosu
moučkový cukr (dle potřeby )
600 mlmléka
jahodový džem na potření korpusu
Na potah:
pasta dama stella
jedlý papír
Decor gel na přilepení jedlého papíru:
gelové potravinářské barvy

Postup přípravy

  1. Na korpus oddělíme bílky a žloutky, k žloutkům přidáme cukr a šleháme dokud hmota nezbělá ,poté přidáme teplou vodu po lžících. Z bílků si ušleháme sníh. Postupně smícháme hmotu ze žloutků a sníh a přidáme opatrně mouku, promícháme a na závěr přidáme kypř. prášek. Těsto nalejeme do formy vyložené pečícím papírem a pečeme podle trouby cca 30 min. (Záleží na troubě !) Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Příprava krému :
    Pudingy Olé si vyšleháme s mlékem dle návodu a dáme stranou . V další míse si vyšleháme do pěny máslo se salkem . Do této hmoty postupně zašleháme připravený puding a kokos. Pokud máte rádi hodně přislaďte moučkovým cukrem, já nedoslazuji, jelikož salko je dost sladké.
  3. Upečený korpus necháme vychladit a poté rozřízneme a pomažeme džemem a krémem. Dáme vychladit do ledničky . Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Vychlazený, namazaný korpus potáhneme potahovací hmotou (předem obarvenou) která nám vyhovuje, já používám Pasta dama stella, ale můžeme použít i smartflex nebo roll decor icing i marcipán.
  5. Na potažený dort připevníme decor gelem jedlý papír a zdobíme dle fantazie (např. vločkami).Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.