Fenomenální nepečený čokoládový dort

Fenomenální nepečený čokoládový dort, který si oblíbíte. Připraven rychle, je nenáročný na přípravu a zvládnou ho i začátečnice v kuchyni.

Přidal:, 31.5.2015
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty, Nepečené dezerty
Čas přípravy:
Recept Fenomenální nepečený čokoládový dort

Suroviny

Budeme potřebovat:
240 mlvoda
100 gkr. cukr
1 bal.vanilkový cukr
400 gsušené mléko
250 gmáslo
100 gmáslové sušenky
100 gmleté vlašské ořechy
6 lžicmléko
100 gtmavá čokoláda
100 gbílá čokoláda
200 mlsmetana ke šlehání
1 bal.ztužovač

Postup přípravy

  1. Vodu, 100 g kr. cukru a vanilkový cukr dáme do hrnce a ohřejeme. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme a postupně přidáváme za stálého míchání sušené mléko. Necháme chvíli vychladnout. Pak do hmoty přidáme máslo a vše mixérem vyšleháme do hladkého krému.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Následně si z této hmoty oddělíme 200 g a přidáme ji k rozdrceným sušenkám, které jsme si v misce smísili s mletými vlašskými ořechy a mlékem.
  3. Takto připravenou hmotu navrstvíme na dno formy o průměru 20 cm, kterou jsme si vystlali pečícím papírem. Odložíme do chladničky.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Připravíme si nádivky. Čokolády si každou zvlášť rozpustíme ve vodní lázni. Zbylý krém si rozdělíme na polovinu, do jedné přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu a do druhé rozpuštěnou tmavou čokoládu. Mixérem vyšleháme.
  5. Na základ navrstvíme tmavý krém, odložíme do ledničky na půl hodinu a následně navrstvíme krém z bílé čokolády. Na vrch vyšleháme šlehačku se ztužovačem a ozdobíme podle vlastní fantazie. Dobrou chuť!Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky

 Moje záliba a hobby ZDE