FITNESS bábovka z jablek a ovesných vloček

Výborná, zdravá a jednoduchá bábovka i pro ty, kteří si chtějí udržet linii! Mňamka!

Recept FITNESS bábovka z jablek a ovesných vloček

Suroviny

Budeme potřebovat:
350 gjablko
400 govesné vločky
10 gjedlá soda
2 lžíceolivový olej
220 gbílý jogurt
5 gskořice
120 gmed
3 ksvejce
2 lžícekakao
brusinky, ořechy, mandle, ...

Postup přípravy

  1. Připravíme si suroviny. Jablka zbavíme slupky, nakrájíme na menší části a tyčovým mixérem rozmixujeme na kaši. Ovesné vločky také tyčovým mixérem rozmixujeme na jemnou směs.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Bílka a žloutka oddělíme. Žloutka utřeme s medem do pěny a postupně přidáme ostatní suroviny. Nakonec přidáme ovesné vločky smíchané s jedlou sodou a skořicí. Lžící vmícháme vyšlehaný sníh z bílků.
  3. Směs rozdělíme na dvě části v poměru 2: 1. Do menší části přidáme kakao a promícháme.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Formu na bábovku potřeme kokosovým olejem, vypypeme rozmixovanými vločkami a vrstvíme střídavě oba těsta. Pokud chceme v bábovce ořechy, brusinky, mandle nebo jiné chuťovky, vmícháme je těsně před vrstvením do formy (průměr formy cca 23 cm).
  5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů cca 55 - 60 minut. Upečenou bábovku necháme vychladnout při otevřených dvířkách trouby a následně podáváme s džemem nebo jen tak ke kávičce. Je trochu tužší než klasická bábovka, ale chutná báječně. Dobrou chuť!Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky